Молилися за дітей України, перемогу у війні та читали Біблію українською мовою на медитативній службі у церкві Стенфордського університету.
Вони можуть жити в безпечних країнах без обстрілів, бомбосховищ і постійного страху за своє життя. Натомість обирають жити в Україні.
Як воно: бути україномовним блогером у США? Голос Америки розпочинає підбірку історій українських блогерів, які живуть за океаном. Блогер Олег Балюк розповів, як заробляє на блозі й що вважає найбільшим недоліком цієї роботи. Дізнавалася Іванна Підборська.
Дивіться документальний фільм Голосу Америки "Джамала: Пісні Свободи".
До другої річниці повномасштабної війни Голос Америки зняв документальний фільм “Джамала: Пісні Свободи”, який показує два роки війни очима співачки та авторки Джамали. Світова прем’єра стрічки запланована на 24 лютого.
Не лише показати силу жінки, а й ширше познайомити американську аудиторію з сучасним українським мистецтвом - такою є мета виставки “Героїня” українських сучасних художниць в Нью-Йорку.
“Мене 100 разів питали, що я думаю про Пушкіна за ці два роки, більше 100 разів. Але ніхто не питав мене про Тараса Шевченка чи Лесю Українку. Це небажання, нерозуміння взагалі, що українська література заслуговує бути присутньою у великих видавництвах, воно теж має свою традицію”.
“Ми боремося за своє, ми не питаємо нічого чужого, ми питали наші домівки, наші міста, наше життя… Хочеться начебто опинитися в місті, де немає війни, але поки в мене вдома триває війна – такого місця для мене немає”.
“Це як копання в масовому похованні. Тому що історії всіх цих людей, про кого я написала в книжці, їх вже не повернути ніяк, ніяким чином не зробити своїми, вони пропали в цій безодні насильства і забуття”
Понад 30 тисяч доларів на допомогу Україні зібрали волонтери та власники невеличкого кафе у містечку Естес Парк у Колорадо. У цьому місті живе менше 6 тисяч людей, і знаходиться воно у серці Національного парку Рокі-Маунтін. Кафе 7 років тому відкрила емігрантка із України.
У Сполучених штатах пройшли попередні покази першого художнього фільму про повномасштабне вторгнення – «Буча».
Більше
Підписка
No media source currently available