Спеціальні потреби

Держдеп: США та РФ узгодили 4 напрямки роботи з припинення війни в Україні


Учасники американської та російської делегацій на переговорах в Ер-Ріяді , 18 лютого 2025 р. Фото REUTERS
Учасники американської та російської делегацій на переговорах в Ер-Ріяді , 18 лютого 2025 р. Фото REUTERS

Американська та російська делегації 18 лютого провели в Саудівській Аравії перші переговори щодо війни в Україні та двосторонніх відносин Вашингтона й Москви. Сторони узгодили чотири пункти, про які йдеться в офіційній заяві речниці Державного департаменту США Теммі Брюс.

Делегації США та Росії узгодили наступне:

- "встановити механізм консультацій для усунення подразників у двосторонніх відносинах для нормалізації роботи дипломатичних представництв".

- "призначити команди, щоб розпочати роботу над якнайшвидшим припиненням конфлікту в Україні у спосіб, який є тривалим, стійким і прийнятним для всіх сторін";

- "закласти основу для майбутньої співпраці з питань, що становлять взаємний геополітичний інтерес, а також історичних економічних та інвестиційних можливостей, які виникнуть після успішного завершення конфлікту в Україні";

- "сторони зустрічі обіцяють продовжувати співпрацю, щоб забезпечити своєчасний і продуктивний рух процесу".

У спілкуванні з пресою після зустрічі, держсекретар США Марко Рубіо заявив, що всі долучені сторони мають бути згодні з рішенням, яке припинить його. Також він додав, що "ЄС має бути якось залучений, і що ніхто не залишився осторонь". Він повторив свою тезу про те, що "одна телефонна розмова і одна зустріч" не достатні для того, щоб одразу врегулювати ситуацію.

А щодо дипломатичної співпраці Рубіо пояснив: "Щоб ми могли надалі рухатися цим шляхом, нам потрібні дипломатичні установи, які нормально працюють і функціонують".

З боку США у переговорах брали участь держсекретар Марко Рубіо, радник з національної безпеки Майк Волз і спеціальний посланник Стів Віткофф. Російську сторону представляли міністр закордонних справ Сергій Лавров та помічник президента Росії Юрій Ушаков. Саудівську Аравію представляли міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фазал бін Фархан та радник з нацбезпеки Саудівської Аравії Мосаад бін Мохаммад Аль-Айбан.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG