Спеціальні потреби

Лондон запустив перший військовий супутник з огляду на досвід війни в Україні 


На архівному фото - слід від ракети SpaceX Falcon 9, запущеної з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії. Ця ж ракета доставляє на орбіту перший військовий супутник Міністерства оборони Великої Британії. AP Photo/Gregory Bull
На архівному фото - слід від ракети SpaceX Falcon 9, запущеної з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії. Ця ж ракета доставляє на орбіту перший військовий супутник Міністерства оборони Великої Британії. AP Photo/Gregory Bull

Космічне командування Великої Британії успішно запустило супутник для підтримки військових операцій через космічну розвідку, йдеться у заяві британського уряду.

Супутник запустили за допомогою SpaceX із бази у Каліфорнії, а підставою для його розробки і запуску названо досвід війни в Україні, який засвідчив – “використання космосу є критично важливим військових операцій”.

150-кілограмовий Tyche “за розміром можна порівняти з пральною машиною”, йдеться у офіційному повідомленні.

Це перший супутник Космічного командування Великої Британії, який може знімати денні зображення та відео поверхні Землі, повідомляє уряд країни. Tyche є першим супутником у рамках космічної програми ISR британського Міноборони.

ISR, планується, виведе на орбіту ціле угруповання супутників і допоміжних наземних систем до 2031 року.

Вони діятимуть не лише для військових операцій, а й моніторитимуть стихійні лиха, надаватимуть інформацію для картографії, відстежуватимуть впливу зміни клімату.

Tyche є першим супутником, який повністю належить саме Міністерству оборони. Він розроблений і виготовлений у Великій Британії за контрактом на суму 22 мільйони фунтів стерлінгів між компанією Defense Equipment & Support із Surrey Satellites Technology Limited (SSTL).

Супутник діятиме на низькій навколоземній орбіті протягом п’яти років. Його дизайн і конструкцію розробляли, інформує Лондон, понад 100 висококваліфікованих фахівців із 2022 року.

Супутник Tyche запустили за допомогою SpaceX з бази космічних сил Ванденберг, що у Каліфорнії. На орбіту супутник доставить багаторазова ракета Falcon 9 у рамках місії Transporter 11.

Як нагадує Радіо Свобода, у серпні 2022 року волонтерський фонд Сергія Притули придбав на пожертви супутник компанії ICEYE (зібрані кошти мали піти на купівлю безпілотників Bayraktar, проте компанія-виробник надала їх безкоштовно).

У червні 2024-го Головне управління розвідки України повідомило, що завдяки супутнику вдалося виявити тисячі та знищити російських об’єктів.

Тим часом у Конгресі США нещодавно застерігали про загрози у космічному просторі, зокрема для комерційних, державних, оборонних та розвідувальних супутників.

Голова Комісії із стратегії нацоборони Джейн Гарман заявила: "Ми дуже залежимо від космосу і є більш вразливими через цю залежність, ніж будь-яка інша країна. Зміцнення безпеки в космосі є надзвичайно важливим".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG