Міністр закордонних справ Китаю заявив, що для розв'язання кризи України, відкривається "вікно для миру". Цю заяву він зробив на зустрічі країн G20 у Південній Африці через кілька днів після зустрічі американських та російських дипломатів в Саудівській Аравії.
"Китай зазначив, що останнім часом заклики до мирних переговорів зростають, і вікно для миру відкривається", - сказав Ван Ї в четвер, повідомляє AFP, посилаючись на промову китайського дипломата на засіданні G20 у Південній Африці.
Китай підтримує всі зусилля для досягнення миру, включаючи цей "недавній консенсус", досягнутий між Сполученими Штатами та Росією, сказав Ван.
"Ми сподіваємось, що всі залучені сторони можуть знайти стійке та тривале рішення, яке вирішує взаємні занепокоєння", – додав він, згідно з текстом промови, опублікованим Міністерством закордонних справ Пекіна.
"Китай готовий продовжувати відігравати конструктивну роль у політичній резолюції кризи", - додав Ван, якого цитує Reuters.
Агентство наголошує, що Ван не повторював тезу, яку він зробив на безпековій конференції в Мюнхені минулої п’ятниці, що всі зацікавлені сторони в конфлікті між Росією і Україною повинні брати участь у мирних переговорах.
Посилаючись на експертів, Reuters пише, що Китай пильно стежить за переговорами між США і Росією, намагаючись відстежувати напрямок переговорів, щоб вони не зашкодили інтересам Китаю.
На переговорах в Ер-Ріяді у вівторок Росія та США погодилися створити команди для переговорів про шлях до припинення війни, яка розпочалася, коли Росія вдертися в Україну в лютому 2022 року.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував той факт, що переговори в Ер-Ріяді, які тривали понад чотирьох години, проходили без України.
Президент США Дональд Трамп наполягає на швидкому вирішенню конфлікту в Україні, тоді як Росія вбачає шанс виграти поступки завдяки своїй пропаганді, зауважує AFP.
Зустріч Ер-Ріяді дає можливість для Москви вийти з політичної ізоляції, у якій вона перебувала протягом трьох років за попередньої адміністрації США президента Джо Байдена.
Пекін прагне виглядати нейтральним у війні, яку Росія розпочала три роки тому. Західні країни, включно зі США, підтримали Україну та критикували відмову Китаю засудити Росію. Вони звинувачували Китай у наданні допомоги Росії.
Як писав Голос Америки, державний секретар США Марко Рубіо 6-го лютого повідомив, що не братиме участі у майбутній зустрічі G20 у Південній Африці. Серед причин він назвав те, що Південна Африка "експропріює приватну власність" і він не хоче витрачувати гроші платників податків чи бавитися в антиамериканізм".
У повідомленні використано інформацію AFP, Reuters.