Спеціальні потреби

Кількість загиблих українських цивільних зросла у 2024 на 16%, кількість атак – у 3 рази – звіт ACLED


Найпоширенішим актом обстрілу цивільної інфраструктури був обстріл житлових будинків – понад 4200, мовиться у звіті. На фото, наданому, Херсонською обласною військовою адміністрацією, житловий будинок у Херсоні, який постраждав від російського удару 20-го лютого 2025 року. (AP)
Найпоширенішим актом обстрілу цивільної інфраструктури був обстріл житлових будинків – понад 4200, мовиться у звіті. На фото, наданому, Херсонською обласною військовою адміністрацією, житловий будинок у Херсоні, який постраждав від російського удару 20-го лютого 2025 року. (AP)

Кількість жертв серед цивільного населення в Україні зросла на 16% на тлі трикратного збільшення кількості атак на цивільних у 2024 році, мовиться у звіті ACLED, неурядової організації, що збирає дані про конфлікти у світі.

Згідно з новим звітом ACLED, оприлюдненим 21-го лютого, напередодні третьої річниці війни, дані показують понад 1600 жертв серед цивільного населення у 2024 році, що на 16% більше, ніж у попередньому році, а також 3-кратне зростання авіаатак, що призвели до жертв серед цивільного населення.

Аналітики ACLED доходять висновку, що застосування невибіркових ударів по житлових будинках, медичних установах, освітніх закладах та енергетичному сектору по всій Україні не є випадковим і "відображає схему невибіркових ударів по цивільних районах, яка загострилася протягом війни".

"Вибір зброї це додатково підтверджує, оскільки ми спостерігали збільшення використання менш точних, але дуже руйнівних плануючих бомб проти населених пунктів, які зруйнували цивільну інфраструктуру в прифронтових регіонах", – заявив старший аналітик ACLED з Європи та Центральної Азії Нікіта Гурков.

Звіт аналізує з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2024 року майже 5500 випадків пошкодження житлових будинків, шкіл, закладів охорони здоров’я та енергетичної інфраструктури. Постраждали найбільше прифронтові регіони України, серед них – Донецька, Харківська та Сумська області, але, як наголошують у звіті, російські невибіркові та інколи навмисні напади впливають на всю країну.

Співавторка звіту, керівниця досліджень ACLED у Східній Європі Ольга Поліщук додає, що атаки відбуваються по всій Україні, напади на інфраструктуру торкнулися 24 з 27 регіонів країни у 2024 році, порівняно з 17 у 2022 році.

За її словами, цими нападами на мирних жителів, "Росія, схоже, намагається змусити Україну здатися незалежно від розвитку подій на полі бою".

Згідно з цифрами, оприлюдненими у звіті, найпоширенішим актом обстрілу цивільної інфраструктури був обстріл житлових будинків –понад 4200 подій стосуються пошкодження житлових будинків.

У звіті мовиться також, що було обстріляно 650 – шкіл, понад 350 – закладів охорони здоров’я, також здійснено 1000 нападів на енергетичну інфраструктуру.

"Триваюча кампанія (ударів) Росії проти інфраструктури України, включно з виведеною з експлуатації Чорнобильською атомною електростанцією, одна з останніх із понад 1000 атак на енергетичні системи з початку війни, ще більше завдала шкоди енергосистемі України та водночас поставила під загрозу ядерну безпеку Європи", – заявив Гурков.

ACLED також зафіксувала напади України на російську енергетичну інфраструктуру протягом останніх тижнів.

У січні українські удари по території Росії зросли на третину порівняно з груднем 2024 року, причому більше половини січневих ударів були спрямовані по нафтовій, газовій та енергетичній інфраструктурі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG