Голос Америки поспілкувався із українцем Андрієм Алєксєєвичем, розробником програмного забезпечення, який три роки живе на Мауї.
"Вогонь був дуже близько", каже українка Вікторія Галан, яка живе на гавайському острові Мауї. Після пожежі вона волонтерила в одному з притулків. В інтерв'ю Юлії Ярмоленко вона розповіла про те, як починалася стихія і які її наслідки.
У Лос-Анджелесі з'явився перший ресторан української кухні. Заклад під назвою “Mom please” (Мамо, будь ласка) відкрила сім'я підприємців з Маріуполя, які перебрались в Лос-Анджелес після початку війни. Заклад уже став центром зібрання української громади.
Дослідники Чорнобиля допомагають повернути до життя “зону відчуження” у Фукусімі. 2013-ого, через два роки після аварії на японській атомній станції, університет Фукусіми запросив на роботу українських науковців. Українці допомагають відновитися постраждалим територіям.
Американські бізнесмени українського походження з перших днів повномасштабної війни взялися фінансово допомагати Україні, переказуючи мільйони доларів. Хтось – армії, інші - переселенцям. Низка підприємців для ефективнішої та швидшої допомоги навіть заснували власні благодійні фонди.
Популяризувати українську випічку у Кремнієвій долині взялася емігрантка з України Галина Галавурта. У своїй Squirell Bakery, що в перекладі означає "пекарня білочки" вона виготовляє булочки, пиріжки й торти, та доставляє на дім.
Відомі українські шеф-кухарі Євген Клопотенко та Діма Марценюк влаштували благодійну вечерю в американській столиці. Подія відбулась в ресторані “Рута” - першому українському ресторані Вашингтона.
Михайло Наливайко — військовослужбовець 79-ї десантної-штурмової бригади ЗСУ. Він втратив у бою праву ногу, ліва понівечена осколками. Кілька місяців Михайло провів у київському військовому шпиталі, лікарі боролися з важкою інфекцією.
Щотижня на звичайному літаку волонтери з Нью-Йорка відправляють до України 50 валіз – це більше тони допомоги. Свою систему вони жартома називають "народний лендліз". Валізи разом з волонтерами пакували Ірина Соломко та Павло Терехов.
Згідно з червневим опитуванням громадської думки у США від Ройтерс та Іпсос, 65% американців виступають за продовження військової допомоги Україні.
Книжки українських письменників—- на полицях американської бібліотеки. Видання Жадана, Білорусець, Куркова та інших авторів в англійському перекладі можуть почитати відвідувачі бібліотеки у містечку Фолс-Черч. Що читають про Україну у США — в сюжеті Ірини Шинкаренко та Олексія Осики.
Україна переживає 500 днів повномасштабного вторгнення Росії, 500 днів боротьби з російською агресією за свою культуру, історію та суверенність. У неділю 9 липня у Вашингтоні відбулася спільна молитва присвячена цій трагічній даті у історичному Вашингтонському національному соборі.
Більше
Підписка
No media source currently available