У Лос-Анджелесі з'явився перший ресторан української кухні. Заклад під назвою “Mom please” (Мамо, будь ласка) відкрила сім'я підприємців з Маріуполя, які перебрались в Лос-Анджелес після початку війни. Заклад уже став центром зібрання української громади.
Дослідники Чорнобиля допомагають повернути до життя “зону відчуження” у Фукусімі. 2013-ого, через два роки після аварії на японській атомній станції, університет Фукусіми запросив на роботу українських науковців. Українці допомагають відновитися постраждалим територіям.
Американські бізнесмени українського походження з перших днів повномасштабної війни взялися фінансово допомагати Україні, переказуючи мільйони доларів. Хтось – армії, інші - переселенцям. Низка підприємців для ефективнішої та швидшої допомоги навіть заснували власні благодійні фонди.
Популяризувати українську випічку у Кремнієвій долині взялася емігрантка з України Галина Галавурта. У своїй Squirell Bakery, що в перекладі означає "пекарня білочки" вона виготовляє булочки, пиріжки й торти, та доставляє на дім.
Відомі українські шеф-кухарі Євген Клопотенко та Діма Марценюк влаштували благодійну вечерю в американській столиці. Подія відбулась в ресторані “Рута” - першому українському ресторані Вашингтона.
Михайло Наливайко — військовослужбовець 79-ї десантної-штурмової бригади ЗСУ. Він втратив у бою праву ногу, ліва понівечена осколками. Кілька місяців Михайло провів у київському військовому шпиталі, лікарі боролися з важкою інфекцією.
Щотижня на звичайному літаку волонтери з Нью-Йорка відправляють до України 50 валіз – це більше тони допомоги. Свою систему вони жартома називають "народний лендліз". Валізи разом з волонтерами пакували Ірина Соломко та Павло Терехов.
Згідно з червневим опитуванням громадської думки у США від Ройтерс та Іпсос, 65% американців виступають за продовження військової допомоги Україні.
Книжки українських письменників—- на полицях американської бібліотеки. Видання Жадана, Білорусець, Куркова та інших авторів в англійському перекладі можуть почитати відвідувачі бібліотеки у містечку Фолс-Черч. Що читають про Україну у США — в сюжеті Ірини Шинкаренко та Олексія Осики.
Україна переживає 500 днів повномасштабного вторгнення Росії, 500 днів боротьби з російською агресією за свою культуру, історію та суверенність. У неділю 9 липня у Вашингтоні відбулася спільна молитва присвячена цій трагічній даті у історичному Вашингтонському національному соборі.
Літня пара українців, яка втратила житло в Сєвєродонецьку, знайшла прихисток у штаті Нью-Джерсі. Зараз подружжя, вражене добротою американців, вивчає англійську, займається волонтерством і мріє повернутися додому.
Американський суддя з Аризони Орест Єйна – онук воїна легіону Українських січових стрільців та син українців, які втекли від репресій радянської влади в часи Другої світової.
Більше
Підписка
No media source currently available