Спеціальні потреби

«Думки» не рятують життя, а «має бути» — це не дія. Зростає тиск на адміністрацію Байдена дозволити Україні вражати російські авіабази


Люди біля житлового будинку в Харкові після нещодавнього ракетного. 31 серпня 2024 року. (Фото Івана САМОЙЛОВА / AFP)
Люди біля житлового будинку в Харкові після нещодавнього ракетного. 31 серпня 2024 року. (Фото Івана САМОЙЛОВА / AFP)

Після російського удару керованими бомбами по Харкову зростає тиск на адміністрацію Байдена, щоб вона дозволила Україні використовувати далекобійну американську зброю для враження російських авіабаз вглиб країни.

У п'ятницю російська керована бомба вразила житловий будинок і дитячий майданчик у Харкові, убивши семеро людей і поранивши щонайменше 77, повідомила місцева влада. Внаслідок удару загорівся 12-поверховий житловий будинок, повідомив мер.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що серед загиблих є 14-річна дівчинка. Раніше міський голова Ігор Терехов повідомив у Telegram, що одна дитина загинула на дитячому майданчику.

Також численні українські коментатори повідомили про загибель 18-річної української художниці Вероніки Кожушко, яка присвячувала багато уваги у своїй творчості темі нинішньої війни Росії проти України та темі Розстріляного відродження, молодих митців 1920-1930-х років, вбитих радянсько-російським режимом.

"Вероніка, українська художниця, пристрасно захоплювалася українськими поетами, багатьох із яких Росія вбила за їхні старання розвивати українську культуру.

30 серпня під час нападу на Харків Росія забрала життя і Вероніки. Їй було лише 18.

Безкарне зло завжди повертається", – написало Міністерство закордонних справ України у своєму твіті.

Посолка України у США Оксана Маркарова додала у своєму твіті, що "це – жахлива реальність у мирному Харкові та всій Україні".

Вона закликала зробити все можливе, щоб це зупинити, надавши без зволікань більше зброї Україні та запровадивши більше санкцій проти Росії.

Свої співчуття у п'ятницю висловила посолка США в Україні Бріджит Брінк.

"Сьогодні вдень Росія завдала удару по житловому будинку в Харкові керованою авіаційною бомбою, вбивши кількох і поранивши багатьох, у тому числі дітей. Наші думки з харків'янами, оскільки тривають рятувальні роботи.

Росія повинна відповісти за ці воєнні злочини", – написала американська дипломатка.

На її твіт у суботу відреагував американський генерал у відставці, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.

Він різко розкритикував адміністрацію Байдена, сказавши, що це політика адміністрації Байдена призводить до таких результатів.

"Посол США в Києві, це політика США, яка захищає здатність Росії робити це. Просимо донести до адміністрації, чому ця жахлива політика підриває стратегічні інтереси США в Україні", – написав Годжес у своєму твіті.

Гаррі Каспаров, російський опозиційний політик в еміграції, також розкритикував пост американської дипломатки, сказавши, що "«думки» не рятують життя, а «має бути» — це не дія".

"У США є можливість врятувати дітей і зупинити ці напади одним словом. Нехай Україна використає ту зброю, яка вже є, для ударів по аеродромах і пускових майданчиках, які використовують російські терористи для скоєння цих злочинів", – написав Каспаров у своєму твіті.

Протягом усієї війни Харків був центром важких російських бомбардувань.

Українська влада заявила, що п'ятнична атака включала п'ять авіаційних керованих бомб, запущених з літаків у Бєлгородській області Росії, також відомих як "плануючі бомби", які оснащені навігаційною системою, яка доставляє їх до цілей.

Цю зброю важко перехопити, і вона стала смертоносним знаряддям у війні на сході України в останні місяці.

Після удару в Харкові Зеленський знову закликав західних союзників дозволити Україні використовувати західну зброю великої дальності для нападу на російські військові авіабази.

«Удару… не було б, якби у наших сил оборони була можливість знищувати російські військові літаки там, де вони базуються, – зазначив Зеленський у Telegram. – Немає жодних раціональних причин обмежувати обороноздатність України».

Російські літаки є більше захищені західними гарантіями, ніж українці
Габріеліус Ландсбергіс, Міністр закордонних справ Литви

Багато європейських політиків та оглядачів долучилися до політичного тиску з метою дозволити Україні знищувати ці загрози ще на території Росії.

Напередодні нападу на Харків міністр закордонних справ Литви Ґабріелус Ландсберґіс заявив в інтерв'ю журналістам, що альянс НАТО своєю політикою краще охороняє російських повітряний простір, ніж український.

"Навіть якщо це звучить як жарт, але ми більше захищаємо російське небо. Російські літаки є більше захищені західними гарантіями, ніж українці. Ми маємо запитати самі себе, чи ми не є частиною цієї проблеми", – сказав литовський дипломат.

Він також додав, що ті ракети Patriot, які були обіцяні Україні у Вашингтоні, ще не були поставлені. За його словами, жодні нові пакети боєприпасів не були поставлені з червня. І це створює занепокоєння для східного флангу НАТО.

"Ми розуміємо, що якщо українцям не надають ту допомогу, яка їм потрібна, це відкриває двері Путіну, щоб він просувався далі", – сказав Ландсберґіс.

Росія заперечує навмисні напади на цивільне населення. Тисячі людей були вбиті та поранені під час повномасштабного вторгнення Москви в Україну у 2022 році.

У Києві кажуть, що найефективнішим способом протидії таким ударам є знищення російських літаків, а не на самих бомб.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG