Спеціальні потреби

Лише українська держава може гарантувати свободу релігійним громадам – глава УГКЦ Святослав на зустрічі у Білому домі


На зустрічі делегації УГКЦ в Управлінні віри Білого дому. Єпископ Павло Хомницький, глава УГКЦ Святослав Шевчук, заступниця керівника Управління віри Дженніфер Корн, очільниця Управління віри Пола Вайт-Кейн, архиєпископ Борис Ґудзяк, єпископи Богдан Данило та Венедикт Алексійчук.
На зустрічі делегації УГКЦ в Управлінні віри Білого дому. Єпископ Павло Хомницький, глава УГКЦ Святослав Шевчук, заступниця керівника Управління віри Дженніфер Корн, очільниця Управління віри Пола Вайт-Кейн, архиєпископ Борис Ґудзяк, єпископи Богдан Данило та Венедикт Алексійчук.

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук заявив у четвер, що релігійна свобода в Україні можлива лише за умови існування української держави, а угода про завершення російської війни проти України має включати дотримання прав людини, норм міжнародного права та гарантії релігійної свободи на окупованих територіях.

Я пояснив, що для православних, католиків, протестантів, євреїв і мусульман існування української держави гарантує релігійну свободу
Святослав, глава УГКЦ

Про ситуацію з релігійною свободою в Україні він розповів під час зустрічі з очільницею Управління віри пасторкою Полою Вайт-Кейн у четвер, 20-го лютого, у Білому домі.

"Я зробив короткий екскурс в історію релігійної свободи в Україні після падіння СРСР і пояснив, що для православних, католиків, протестантів, євреїв і мусульман існування української держави гарантує релігійну свободу", — зазначив глава УГКЦ, згідно з повідомленням для преси, розміщеному на офіційному сайті церкви.

Він зазначив, що повернення до Радянського Союзу, якого прагне очільник Кремля Володимир Путін, означає "повернення до катакомб і знищення нашої Церкви".

Делегація УГКЦ розповіла керівниці Управління віри про обмеження діяльності релігійних організацій на окупованих територіях, руйнування церков та переслідування священників і пасторів, які перебувають у полоні.

Згідно з нещодавнім звітом про стан релігійних свобод в Україні, щонайменше 47 священнослужителів різних релігій, щонайменше 650 релігійних об’єктів в Україні було зруйновано або розграбовано з початку російської широкомасштабної агресії.

Десятки священників потрапили в російський полон, де вони зазнали катувань та утримання в нелюдських умовах. Особливих гонінь зазнають протестантські священники, наголосив митрополит Святослав.

У протестантських пасторів немає нікого, хто б на найвищому рівні говорив за них. Тому я став їхнім адвокатом перед очільницею офісу, просячи про їхнє звільнення
Святослав, глава УГКЦ

"Завдяки посередництву Апостольської столиці нам вдалося звільнити наших отців Івана Левицького і Богдана Гелету, але у протестантських пасторів немає нікого, хто б на найвищому рівні говорив за них. Тому я став їхнім адвокатом перед очільницею офісу, просячи про їхнє звільнення", — глава УГКЦ.

Також розмова торкнулася діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та гуманітарних проєктів, які церкви реалізують в Україні. Пасторка Вайт-Кейн підкреслила важливість гуманітарного служіння, зазначається у повідомленні УГКЦ.

Вайт-Кейн запропонувала підтримувати зв’язок між УГКЦ та Офісом, щоб доносити до ширших кіл в Америці розуміння того, що російська окупація є тотожною релігійному переслідуванню всіх конфесій, мовиться у повідомленні УГКЦ.

Управління віри Білого дому має допомагати релігійним громадам у США та закордоном

Президент США Дональд Трамп створив Управління віри Білого дому два тижні тому, призначивши його керівницею преподобну Полу Вайт-Кейн, яка багато років служила йому релігійною радницею.

Подібний офіс існував за першої каденції Трампа і його метою було "допомоги релігійним громадам, спільнотам та домам молитви у їхніх зусиллях щодо зміцнення американських сімей, сприяння їхній діяльності та незалежності, а також захисту релігійної свободи".

Під час Національного молитовного сніданку Трамп заявив, що він планує створити Комісію зі свободи релігії та спецгрупу для боротьби з "антихристиянськими упередженнями".

"Сподіваємося, що тепер, коли цей офіс розташований безпосередньо в Білому домі, поруч із кабінетом президента, увага нової адміністрації до релігійної свободи, зокрема в Україні, буде на найвищому рівні", — зауважив митрополит Святослав.

Він запросив пасторку Вайт-Кейн відвідати Україну.

Делегація Української Греко-Католицької Церкви стала першою українською делегацією, яка провела розмову з керівницею новоствореного офісу.

Раніше Пола Вайт-Кейн була радницею президента Трампа в Ініціативі Білого дому "Віра та можливості". Вона також була головою євангельської консультативної ради, Вайт-Кейн є авторкою бестселерів за версією New York Times, вчителькою та популярною телеведучою та проповідницею.

До української делегації увійшли чотири єпископи з США — архиєпископ Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, єпископ Павло Хомницький, який очолює Стемфордську єпархію, Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії святого Миколая, та Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG