Спеціальні потреби

Якщо Україна впаде, наступною може стати Молдова, каже Бербок


Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час пресконференції після міністерської зустрічі Платформи партнерства Молдови в Кишиневі, Молдова, 17 вересня 2024. REUTERS/Владислав Куліомза
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час пресконференції після міністерської зустрічі Платформи партнерства Молдови в Кишиневі, Молдова, 17 вересня 2024. REUTERS/Владислав Куліомза

Підтримка України гарантує безпеку Молдови, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у Кишиневі.

"Усе, що ми робимо для підтримки України, також означає сприяння стабілізації щодо Молдови, – сказала Бербок. – Зрозуміло, що найбільше хвилює людей тут: якщо Україна впаде, наступною на черзі буде Молдова".

Бербок разом із представниками Франції, Румунії, Польщі, Нідерландів і Литви відвідала Кишинів для участі в Платформі партнерства з Молдовою.

Президентка Молдови Мая Санду сказала, що перед Молдовою все ще стоять серйозні виклики, і закликала партнерів збільшити підтримку: "Війна Росії проти України, яку ми засудили з першого дня, завдала величезної шкоди нашій економіці".

"Невизначеність, спричинена війною, продовжує серйозно гальмувати наш економічний розвиток і продовжуватиме гальмувати його, поки триває війна", – додала вона.

У межах події у Кишиневі було підписано угоди про надання Молдові понад 300 мільйонів євро кредитів і близько 80 мільйонів євро грантів, повідомляє пресслужба уряду.

Союзники також привітали зусилля Молдови приєднатися до Європейського Союзу. Наприкінці червня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про офіційний початок переговорів про вступ до ЄС України та Молдови.

Під час Платформи партнерства Франція, Німеччина та Польща висловили свою "непохитну та постійну підтримку Молдови" у її прагненні приєднатися, а також пообіцяли підтримку молдавським збройним силам у захисті країни. У травні Молдова підписала з ЄС угоду про партнерство в галузі безпеки та оборони, ставши першою країною, яка погодила таку угоду з Брюсселем.

Нагадаємо, представники урядів США і Молдови заявляли, що Росія використовує дезінформацію для втручання у вибори в Молдові. Зокрема у березні Служба розвідки і безпеки Молдови оприлюднила попередження про те, що Росія планує кроки для дестабілізації країни, а нещодавно Молдова вислала працівника посольства РФ після обшуків у парламенті.

Молдова готується до голосування 20 жовтня, яке включатиме референдум щодо членства в ЄС.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG