Спеціальні потреби

Келлог: ніхто не буде нав’язувати мирну угоду керівництву України


Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог зустрівся з генсеком НАТО Марком Рютте 17 лютого. Штаб-квартира НАТО, Брюссель, Бельгія. Фото з вебсайту НАТО
Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог зустрівся з генсеком НАТО Марком Рютте 17 лютого. Штаб-квартира НАТО, Брюссель, Бельгія. Фото з вебсайту НАТО

Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що ніхто не планує нав’язувати угоду щодо завершення війни президенту України Володимиру Зеленському.

Відповідаючи на запитання журналістів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 17 лютого після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, американський посадовець сказав: "Рішення українців - це українське рішення, - наводить AFP слова Келлога. - Зеленський - обраний лідер суверенної країни і ці рішення - його і ніхто не буде нав'язувати їх обраному лідеру суверенної країни".

Він наголосив, що його зусилля спрямовані на те, щоб досягнути домовленості, яка "забезпечила б стійкі безпекові гарантії, що Україна є суверенною державою".

Щодо залученості європейських союзників до переговорного процесу, Келлог зазначив, що неможливо, аби всі сиділи за столом перемовин.

Під час розмови із Келлогом Рютте наголосив на важливості "справедливого та міцного вирішення конфлікту" для забезпечення стабільного майбутнього України, йдеться у повідомленні на сайті НАТО.

Рютте у дописі в мережі Х зазначив, що спецпредставник США з питань України та Росії "консультувався із членами Альянсу щодо спільної роботи для забезпечення справедливого та тривалого миру в Україні".

"Ми маємо багато зробити і будемо тісно співпрацювати, щоб покласти край війні і забезпечити стійку безпеку для всіх нас", - написав Рютте в мережі Х.

Також Рютте "привітав перші відповіді союзників на заклик США до активнішої залученості", зазначивши, що зустріч у понеділок дала ще одну можливість "узгодити погляди на те, як найкраще підтримувати стійкий мир".

Раніше Кіт Келлог повідомляв, що в завершальний день Мюнхенської безпекової конференції, 16 лютого, зустрівся з лідерами Данії, Австрії та Фінляндії, а також ОБСЄ.

"Америка насамперед" не означає, що Америка одна, а участь Європи буде мати вирішальне значення для припинення війни та збереження миру", - написав він у мережі Х .

Далі у графіку спецпредставника США з питань України та Росії заплановані візити до Польщі та України. Відповідаючи на питання ЗМІ в понеділок Келлог зазначив, що програма його візиту до України ще узгоджується, але підтвердив зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

Зеленський припустив, що Келлог відвідає зону бойових дій. Про це український президент заявив під час відеоконференції з пресою 17 лютого. Зеленський сказав, що Келлог має приїхати до столиці України 20 лютого, "буде дві доби і, може, буде більше. Я хочу поїхати з ним на фронт і він поїде зі мною на фронт. Я думаю, що він не відмовить".

18 лютого Келлог має зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою в президентському палаці.

Як повідомляв Голос Америки, державний секретар США Марко Рубіо прибув 17 лютого в Ер-Ріяд, де він та інші представники адміністрації президента Дональда Трампа планують обговорити з російською делегацією завершення війни Росії проти України.

Переговори між двома сторонами можуть відбутися вже 18 лютого, підтвердила пресі речниця Держдепу Теммі Брюс. Вона заявила, що з американської сторони в зустрічі візьмуть участь держсекретар Рубіо, радник з національної безпеки Майк Волц та представник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф.

В статті використано матеріали Reuters, AFP.

Дивіться також:

Брифінг.Британія готова надати війська для миротворчої місії в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG