Минув рік з часу звільнення Київщини від російської окупації, утім чимало місцевих жителів досі живуть буквально на руїнах власних домівок. З квітня минулого року, коли ЗСУ звільнили перші села, група волонтерів з Києва допомагає таким людям.
Дитяче захоплення зброєю стало професією для снайпера-прикордонника «Вовка», який воює на Донбасі. Як росіяни відповідають на снайперські постріли, на що і кого покладається «Вовк», та яка поема Шекспіра описує атмосферу в ЗСУ, він розповів Анні Костюченко та Павлу Суходольському.
Українська активістка та волонтерка Ірина Довгань - одна з перших жертв російсько-української війни 2014 року. Сьогодні вона збирає дані про сексуальне насильство на деокупованих територіях і допомагає новим жертвам подолати травму та жити далі.
До війни Наталя Ровіцька була директоркою однієї із шкіл Маріуполя. Російська армія частково зруйнувала її, а також квартиру Наталі та все її життя. Зараз жінка працює вчителькою хімії в українській школі у Варшаві. Про рік життя Ровіцької без рідного міста – в сюжеті Лесі Бакалець.
3 березня 2022 року російські солдати окупували Бучу. За місяць місто стало символом російських воєнних злочинів в Україні. Голос Америки поговорив з мером міста Анатолієм Федоруком про його роботу під час окупації, ідентифікацію тіл, злочини проти бучанців у міжнародних судах і відбудову міста.
Більше
Підписка
No media source currently available