Велика Британія оголосила санкції проти російських компаній “Газпромнефть” і “Сургутнефтегаз”, які також підпадають під пакет масштабних санкцій від Сполучених Штатів, оголошених того ж дня, 10 січня.
“Кожен рубль, який ми заберемо з рук Путіна, допомагає врятувати українські життя”, – заявив міністр закордонних справ Девід Ламмі та додав, що вважає своєю місією стримувати Кремль і ті компанії, які його підтримують, “на благо демократії та спільної безпеки”.
Стосовно санкцій – йдеться про спільні зусилля країн-членів "Групи семи", спрямовані на енергетичну сферу Росії, що живить її війну проти України.
“Газпромнефть” і “Сургутнефтегаз” видобувають понад мільйон барелів нафти щодня, що приносить Росії 23 мільярди доларів на рік і, наприклад, перевищує ВВП Ямайки, йдеться у повідомленні британського уряду.
“Прибутки від цих двох компаній наповнюють військову скриньку Путіна та сприяють війні”, – констатують в уряді Великої Британії.
А “кожен удар”, завданий російським нафтовим доходам, в британському уряді назвали “ще одним кроком до справедливого та сталого миру в Україні”.
Доходи від нафти є життєво важливими для російської військової економіки, складаючи приблизно чверть усього російського бюджету в 2023 році, йдеться в урядовому повідомленні про санкції.
У Британії висловили сподівання, що оголошений пакет санкцій “обмежить потік доходів Путіна”.
Девід Ламмі заявив: “Доходи від нафти є джерелом життя путінської військової економіки. Ми не залишимося осторонь і не дозволимо прибуткам від нафти поставити під загрозу життя українців, а також не дозволимо Росії продовжувати наповнювати свою скарбницю, оскільки вона продовжує загрожувати нашій колективній безпеці”.
У Великій Британії наголошують, що разом із Сполученими Штатами продовжують спільні зусилля, щоб “закрутити гвинти проти Путіна та його варварської війни”.
А також разом продовжують тиснути на так званий “тіньовий флот”, який Росія використовує для транспортування російської нафти.