“Відображення геноциду: відповідь XX століття на Голодомор” - таку виставку відкрили в Нью-Джерсі до 90-роковин Голодомору аби показати, як мистецтво допомагало діаспорі поширювати правду про ті події. Деталі - в сюжеті Ірини Соломко.
Фестиваль вдячності пройшов цього тижня у Лос-Анджелесі. Понад півтори тисячі волонтерів роздавали їжу, а місцеві мешканці підписували святкові листівки і створювали невеличкі подарунки для тих, кому пощастило менше цього святкового сезону.
Цьогоріч День подяки у США зустріло чимало переселенців з України, для багатьох них, це свято – незвичне і нове. Аби підтримати людей, які зустрічають свята не в родинному колі, для переселенців організували святкові вечері при церквах та волонтерських центрах.
Українець очолив Марсіанську дослідницьку станцію у пустелі штату Юта. Сергій Якимов, випускник Київської політехніки, шість років тому переїхав у США. Він мріє стати астронавтом та колись полетіти на Марс.
У четверту суботу листопада українці в усьому світі вшановують жертв Голодомору. У США українські громади низки штатів проводять вечори пам'яті, освітні та мистецькі заходи. Як вшановують 90-ті роковини Голодомору у Лос-Анджелесі розповість Христина Шевченко.
“Петриківський розпис дуже гнучкий, багатогранний”. В Каліфорнії живе художниця, яка вчить американців старовинному українському мистецтву.
У майстерні "Вільна нитка" жінок, що постраждали від війни, безкоштовно навчають вишивальній справі, і дають роботу. А волонтери зі США підтримують підприємство, роблять замовлення та продають вишиванки американцям.
Українські книжки все більше перекладають та видають за кордоном. Лише цього року низка американських видавництв готує до друку або вже видала романи багатьох сучасних українських письменників.
Губернатор Пенсильванії, Сенат та Палата представників цього штату оголосили листопад місяцем вшанування Голодомору – геноциду українського народу.
Допомогти звільнити захисників Азовсталі, які досі залишаються у російському полоні, закликали українські активісти під стінами Білого дому минулими вихідними.
6 000$ зібрали волонтери на допомогу українським сиротам у містечку Колорадо Спрінгз під час благодійного концерту та показу української моди. Подію організували місцева громада та небайдужі американці. На події побували Світлана Пристинська та Олена Андрющенко.
"Гартовані гнівом" - цей документальний фільм про двох учасників Революції гідності, які разом пройшли війну на Донеччині, а потім і повномасштабне вторгнення, українська режисерка Леся Калинська знімала майже десять років.
Більше
Підписка
No media source currently available