Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
В Європі та Африці, на будівлях сьогодні можна побачити цілу низку вуличних картин з українською символікою - так артисти, з українським корінням, по всьому світу протистоять російській дезінформації щодо вторгнення в Україну.
Наприкінці минулого століття американський скульптор Марк Роудс створив пам'ятник Григорія Сковороди на прохання місцевої української діаспори.
У Нью-Йорку відбулася прем’єра джаз-мюзиклу Радіо 477. Мюзикл створила американська режисерка українського походження Вірляна Ткач разом із групою Яра Арт.
Жорстокі бої довкола Бахмута прикували увагу до регіону України, де під землею - одні з найбільших у світі покладів солі. Державне підприємство “Артемсіль” постачало продукцію у 15 країн світу і на 90% українського ринку. Пакунок бахмутської солі був практично у кожній українській домівці.
12 березня в Лос-Анджелесі відбулась 95 церемонія нагородження премією Оскар. Палкі дискусії викликала нагорода за найкращу документальну стрічку - її отримав фільм про російського опозиціонера Олексія Навального.
В Каліфорнії нещодавно звучав український фанк 70х. У Лос-Анджелесі з'явився проект Sound of Ukraine - українська молодь, яка переїхала до Штатів, почала організовувати тематичні вечірки - фандрейзинги, де діджеї крутять українську авангардну музику.
Більше
Підписка
No media source currently available