В Каліфорнії нещодавно звучав український фанк 70х. У Лос-Анджелесі з'явився проект Sound of Ukraine - українська молодь, яка переїхала до Штатів, почала організовувати тематичні вечірки - фандрейзинги, де діджеї крутять українську авангардну музику.
60 українських артистів балету змушені були покинути батьківщину, рятуючись від російського вторгнення. Вони об’єдналися в Об’єднану українську балетну трупу в Нідерландах. Тут у кожного своя історія – комусь довелося пережити окупацію, хтось пройшов півкраїни пішки, щоб уникнути жахів війни.
Щоб допомогти українським митцям просувати культуру у світі, американська драматургиня та акторка Одрі Роуз Дегез заснувала у штаті Пенсильванія театральну резиденцію. Її результатом стало створення театру «Слово» та вистави «Мати-Батьківщина», яку актори показали в Чикаго, Вашингтоні та Нью-Йорку.
Никифор Григоріїв – відомий діяч українського визвольного руху, перший керівник Української служби Голосу Америки. Це була людина, яка все життя боролась за українську незалежність.
Музикант із Колумбії самостійно вивчив українську мову. Янко Пеньяфорт має українське коріння. Його батько – колумбієць, а мати – родом з Києва. Янко – засновник гурту Los iankovers. Музиканти гурту – колумбійці та венесуельці – також співають українською.
Напередодні у США відбувся Український молитовний сніданок. У складі української делегації, що прибула до Вашингтона був й Протоієрей Православної Церкви України о. Андрій Дудченко. Про свої враження від події та релігійні виклики у час війни ми поговорили із отцем у студії Час-Тайм.
У Чикаго відбувся щорічний фестиваль «Колядуймо разом». Послухайте, як це було.
Українсько-польську драму "Щедрик" в ці дні презентують для американських глядачів. Фільм розповідає історію трьох родин різної національності – українців, поляків та євреїв, – які мешкають в Івано-Франківську.
Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.
Більше
Підписка
No media source currently available