Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про збільшення витрат на оборону своєї країни, назвавши Росію "загрозою в наших водах, повітряному просторі та на наших вулицях".
У своїй промові в парламенті Стармер оголосив про те, що він назвав "найбільшим стійким збільшенням витрат на оборону з моменту закінчення холодної війни", заявивши, що уряд витрачатиме 2,5% ВВП на оборону до 2027 року з метою підняти його до 3% після наступних виборів і до 2030-х років.
Він додав, що НАТО є "основою нашої безпеки" на тлі побоювання, що США відмовляться від підтримки військового альянсу.
Прем'єр-міністр має вилетіти до Сполучених Штатів, щоб зустрітися з президентом Дональдом Трампом у четвер, який неодноразово закликав членів НАТО витрачати більше на оборону.
Стармер сказав, що дасть чітко зрозуміти Трампу: "Я хочу, щоб ці відносини зміцнювалися".
Стармер також заявив, що Велика Британія збільшить витрати на служби розвідки та безпеки.
У своїй промові він зокрема назвав Росію загрозою, сказавши, що, будучи свідком падіння Берлінської стіни, "якби ви мені тоді сказали, що за мого життя ми знову побачимо російські танки, які котяться до європейських міст, я б вам не повірив. Але ми тут, у світі, де все змінилося, тому що три роки тому саме це сталося».
Стармер заявив, що Сполучене Королівство має "пишатися нашою відповіддю" на війну в Україні, зокрема тим, що британці відкривають свої двері українським біженцям.
"Один із великих уроків нашої історії полягає в тому, що нестабільність у Європі завжди буде опинятися на наших берегах, і що тирани, як Путін, реагують лише на силу. Росія є загрозою в наших водах, у нашому повітряному просторі та на наших вулицях", - цитують прем’єра британські видання.
Як повідомляв раніше Голос Америки, дві ядерні держави Європи: Велика Британія і Франція підтверджують бажання і готовність відрядити своїх військових в Україну для підтримки можливої угоди про припинення бойових дій у російсько-українській війні.
Британський прем’єр-міністр Кір Стармер долучився до Макрона з однозначними намірами брати участь у таких діях в той час, як кілька інших країн Європи, зокрема Швеція та Данія, не відкидали свою участь, хоча, наприклад, Німеччина і Польща були більш стримані.
Кір Стармер неодноразово наголосив, що міжнародний миротворчий контингент може бути лише за підтримки США.
Еммануель Макрон після розмов у Білому домі цього тижня також говорив про участь США і висловив думку що миротворці не мали б брати участь в бойових діях.