Спеціальні потреби

Макрон зустрівся із Трампом у Білому домі – говорили про Україну


Фото: зустріч президентів Франції та США у Білому Домі, Reuters
Фото: зустріч президентів Франції та США у Білому Домі, Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон 24 лютого прибув до Вашингтону на зустріч із американським президентом Дональдом Трампом у Білому домі. Серед там, які обговорюють лідери Франції та США, було припинення російської війни проти України.

Макрон і Трамп взяли участь у віртуальних переговорах з лідерами Групи семи. Також лідери двох країн провели двосторонні переговори, після яких вийшли на спільну пресконференцію, яку Голос Америки українською транслював наживо з перекладом українською.

“Сьогодні президент Франції Еммануель Макрон приєднався до мене в Овальному кабінеті, щоб виступити на саміті G7. Зустріч була скликана губернатором Канади Джастіном Трюдо, нинішнім головою G7, щоб відзначити треті роковини російсько-української війни – яка б ніколи не почалася, якби я був президентом”, – написав про цю зустріч у пості в мережі Truth Social Дональд Трамп.

Президент США наголосив, що під час віртуальної зустрічі Групи семи кожна сторона висловила мету побачити закінчення війни, а сам він наголосив на важливості “угоди про критичні мінерали та рідкісноземельні елементи” між Сполученими Штатами та Україною. Президент США також висловив сподівання, що ця угода буде незабаром підписана.

“Ця угода, яка є “економічним партнерством”, забезпечить американському народу відшкодування десятків мільярдів доларів і військового обладнання, надісланого в Україну, а також допоможе економіці України розвиватися, оскільки ця жорстока-жорстока війна добігає кінця. Водночас я веду серйозні дискусії з президентом Росії Владіміром Путіним щодо завершення війни, а також щодо основних операцій з економічного розвитку, які відбудуться між Сполученими Штатами та Росією. Переговори проходять дуже добре!”, – додав Дональд Трамп.

Британський прем’єр-міністр Кір Стармер відвідає Трампа пізніше цього тижня. Раніше медіа повідомляли про очікування, що Макрон і Стармер спробують переконати президента США не поспішати з угодою про припинення вогню з президентом Росії Володимиром Путіним за будь-яку ціну, залучити Європу й обговорити військові гарантії Україні.

Після дзвінка Групи семи Макрон, відповідаючи на питання журналістів про дзвінок, лише сказав одне слово: “Прекрасно”.

Пізніше Макрон відзначив, що розмова Групи Семи була "доброю" та наголосив: "Наша мета — побудувати мир, міцний і довготривалий мир" в Україні.

Я зустрінуся із президентом Зеленським. Він, насправді, може приїхати цього тижня чи наступного – аби підписати угоду.
Дональд Трамп

Напередодні двосторонньої зустрічі та пресконференції, президенти Франції та США дали короткі коментарі у Білому домі та відповіли на питання журналістів.

Дональд Трамп наголосив, що планує зустрітись із президентом України Володимиром Зеленським: "Я зустрінуся із президентом Зеленським. Він, насправді, може приїхати цього тижня чи наступного – аби підписати угоду. Це має бути гарно. Я б хотів зустрітися із ним в Овальному кабінеті".

Коментуючи угоду про рідкісноземельні елементи, президент США відзначив, що "над угодою зараз працюють": "І вони дуже близькі до фінальної версії. Це буде угода про рідкісноземельні матеріали та різні інші речі. І він хоче приїхати, наскільки я розумію, щоби підписати її, і це мені дуже підходить. Йому, здається, треба отримати схвалення від їхньої ради, чи хто там схвалює. Але я упевнений, що це станеться", – зазначив президент США.

Також Макрон і Трамп обговорили питання допомоги України. "Просто для вашого розуміння. Європа позичає Україні гроші. Вони отримують свої гроші назад", – зазначив президент США.

На це президент Франції відповів із уточненням: "Ні, ми, відверто кажучи, заплатили. Ми заплатили 60% від загальних зусиль. І це було схоже на гранти, гарантії, кредити США. Ми надали справжні гроші. Для розуміння: у нас 230 мільярдів заморожених російських активів в Європі. Але це не є заставою кредиту, тому що це нам не належить. Вони заморожені. Якщо врешті-решт у переговорах, які ми матимемо з Росією, вони голові віддати це нам – супер. Зрештою – тоді це буде позикою і Росія за це заплатить", – заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Цю відповідь прокоментував президент США: "Якщо ви вірите в це – добре. Але їм гроші повертають. А нам - ні, а тепер отримаємо".

Президент США також відзначив, що в переговорному процесі стосовно війни в Україні "було досягнуто великого прогресу": "У нас були дуже хороші переговори з Росією; у нас були дуже хороші переговори з іншими, і ми намагаємося закінчити війну Росії та України". Він підкреслив, що вже вдалось "пройти довгий шлях за короткий період [кількох] тижнів".

Коментуючи питання про гарантії безпеки, президент Макрон відзначив, що питання українського суверенітету було предметом обговорення між США та Україною.

"Протягом останніх тижнів ми тісно співпрацювали з нашими британськими партнерами. Ми поділилися цим з іншими європейськими країнами та союзниками, які бажають приєднатися. Це означає, що ми готові та хочемо надати ці гарантії безпеки, умови яких ще мають бути визначені", – заявив президент Франції. Він відзначив, що гарантії безпеки можуть включати надсилання військ для спостереження за дотриманням миру. Водночас за його словами, ці війська не були б на передовій та не були б учасниками жодного конфлікту.

Дивіться також: Брифінг. Три роки повномасштабної війни. Макрон у Вашингтоні

Брифінг. Три роки повномасштабної війни. Макрон у Вашингтоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Дві резолюції ГА ООН щодо війни РФ проти України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG