Спеціальні потреби

Шольц: інвестиції в Україну сьогодні – це інвестиції в “майбутнього члена ЄС”


Канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час 7-го Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні, 11 грудня 2024 року. Фото: REUTERS/Annegret Hilse
Канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час 7-го Німецько-українського бізнес-форуму в Берліні, 11 грудня 2024 року. Фото: REUTERS/Annegret Hilse

Курс України на європейську інтеграцію є незворотним, а президент Росії Володимир Путін не досяг жодної з цілей своєї війни.

Про це 11 грудня заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час виступу на 7-му Німецько-українському економічному форумі в Берліні.

Шольц закликав інвестувати в Україну як у майбутню країну-члена Європейського Союзу. Зокрема, за його словами, інвестицій потребує енергетичний сектор України.

“Якщо ви інвестуєте в Україну сьогодні й в найближчі роки, ви інвестуєте в майбутнього члена ЄС”, — сказав Шольц.

“Після війни ми побачимо темпи зростання та можливості розвитку в Україні”, — додав він, порівнюючи економічний потенціал України із потенціалом східноєвропейських країн, які приєдналися до ЄС після розпаду Радянського Союзу.

За словами німецького лідера, Берлін підтримує Київ у прагненні досягти “справедливого миру” у війні Росії проти України.

Мирна угода повинна забезпечити “незалежність України та вільний вибір майбутнього в Європі”, зауважив Шольц.

Водночас перед тим, як Україна приєднається до блоку, “ще є певний шлях”. Втім Німеччина йтиме “цим шляхом разом” з Україною до самого її вступу до блоку, пояснив канцлер.

“Товарообіг між нами та Україною зростає – до майже десяти мільярдів євро у 2023 році. Там активно працюють близько 2000 німецьких компаній, зростає валовий внутрішній продукт країни. Путін хоче знищити Україну економічно. Не досягне він і цієї воєнної мети”, - також написав Шольц на своїй сторінці в мережі Х.

Бізнес-форум у Німеччині відбувався за участі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, його заступниці Юлії Свириденко та міністра енергетики Германа Галущенка.

Ключовим питанням події, на додаток до забезпечення фінансової стабільності України, стало відновлення української енергосистеми та енергопостачання, які зазнали потужних руйнувань внаслідок тривалої російської кампанії повітряних атак на цивільні енергооб’єкти України.

“Нам потрібні великі приватні інвестиції”, - зазначив Шольц щодо енергетичного сектора України й висловив надію на посилення співпраці між двома країнами у цій сфері.

Виступаючи на форумі, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що “роль приватного бізнесу є ключовою” у відбудові країни.

“Кожен вкладений євро... це внесок у наше спільне майбутнє” в ЄС, зазначив український прем’єр-міністр.

Шмигаль у соціальних мережах також підтвердив намір Німеччини передати Україні додаткові засоби ППО до кінця року.

“Під час VII українсько-німецького економічного форуму канцлер Олаф Шольц підтвердив, що Німеччина передасть до кінця року 6-ту систему ППО IRIS-T і пускові установки Patriot. Дякуємо за внесок у посилення безпеки нашої держави. Це дозволить зберегти життя людей, сприятиме стабільній роботі бізнесу й залученню інвестицій”, - написав Шмигаль на своїй сторінці в мережі Х.

“Подякував уряду ФРН за державні програми інвестиційних та експортних гарантій для роботи бізнесу на українському ринку. Вже надано 53 інвестиційні гарантії для німецьких проєктів в Україні на загальну суму майже 382 млн євро. Щиро дякую бізнес-спільноті Німеччини за віру в Україну. Цінуємо масштабну допомогу Німеччини, що склала вже 37 млрд євро”, - додав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG