Війна Росії проти України показала важливість використання відносно дешевих і негабаритних засобів, що позначиться на майбутніх війнах у світі, і до чого будуть пристосовуватися передові армії. Про це сказала заступниця очільника Пентагону Кейтлін Гікс.
"Майбутні повномасштабні війни, ймовірно, будуть характеризуватися поєднанням засобів: великі, дорогі, вишукані системи співпрацюватимуть зі значно більшою кількістю малих, розумних, дешевих систем, які використовуються масово", - сказала Гікс у виступі на конференції британського аналітичного центру RUSI 10 грудня.
Вона зауважила, що спочатку нові засоби та концепції, які використовуються в Україні, здавалися "незначною адаптацією, що стала можливою завдяки глобальному розповсюдженню комерційних технологій".
"Згодом вони стали більш масштабними змінами, вбудованими у ведення війни. І ці тенденції обовʼязково відгукнуться у майбутніх війнах, принаймні для наступного покоління", - додала Гікс.
Вона зазначила, що поки виробники сперечаються про важливість одного чи іншого озброєння, "реальність така, що важливим є і те, і інше":
"Нам потрібні і безпілотні системи, і 155-мм артилерійські снаряди. І те, й інше необхідне у великих кількостях", - додала посадовиця.
Заступниця міністра оборони США наголосила, що поєднання старих і нових технологій в Україні, наприклад, невеликих дронів, які дозволяють корегувати артилерію в реальному часі, "також є ширшою тенденцією", яку світ очевидно побачить у майбутніх війнах.
"Найкращі армії освоять і те, й інше. І найбільшу перевагу, ймовірно, отримає той, хто зможе об'єднати існуючі та нові засоби для найефективнішого досягнення своїх оперативних цілей", - сказала Гікс.
Вона зауважила, що США "продовжать адаптуватися", оскільки "конкуренти та супротивники роблять те ж саме".
За словами Гікс, одне з таких завдань вирішує ініціатива Міністерства оборони США "Replicator", однією з напрямків якої є посилення протидії загрозі невеликих повітряних дронів.
Водночас вона додала, що російсько-українська війна ще раз підтверджує, що технології, як старі, так і сучасні, рідко самі по собі є визначальними:
"Наприклад, ми неодноразово бачили, як Росія завдавала спільних вогневих ударів, намагаючись захопити українську територію. Одне лише це не дало результату, навіть коли вони витрачали свої найкращі боєприпаси... Не варто помилятися: захоплення та утримання території все одно вимагає боєздатних наземних сил".
Гікс також проаналізувала загрози з боку Китаю. Те, що Росія зіткнулась зі значними проблемами на початку повномасштабного вторгнення до України, має дуже непокоїти Пекін, вважає заступниця очільника Пентагону Кейтлін Гікс.
Як повідомляв Голос Америки, вона вказала, що Китай уважно слідкує за війною Росії в Україні особливо тому, що має значно менше досвіду у веденні сучасних воєн, адже Пекін не воював 40 років.
Дивіться також: