Спеціальні потреби

Блінкен назвав умови, за яких США підтримають новий уряд Сирії


Державний секретар США Ентоні Блінкен під час 31-го саміту міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Та'Калі, Мальта, 5 грудня 2024 року. REUTERS
Державний секретар США Ентоні Блінкен під час 31-го саміту міністрів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Та'Калі, Мальта, 5 грудня 2024 року. REUTERS

Держсекретар Ентоні Блінкен у вівторок заявив, що Сполучені Штати підтримають нових сирійських лідерів, якщо вони створять інклюзивний уряд, який буде "запобігати використанню Сирії як бази для тероризму або створювати загрозу для своїх сусідів", поважатиме міжнародне право і права меншин.

У заяві Блінкена, опублікованій на сайті Державного департаменту, мовиться, що США "підтверджують свою повну підтримку політичного переходу під керівництвом Сирії та під її керівництвом".

"Цей перехідний процес має призвести до надійного, інклюзивного управління, не в інтересах лише однієї з груп, яке відповідає міжнародним стандартам прозорості та підзвітності та принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 2254", – мовиться у заяві Блінкена.

Він наголосив, що перехідний процес і новий уряд повинні дотримуватися чітких зобов’язань щодо повної поваги до прав меншин, сприяти надходженню гуманітарної допомоги всім, хто її потребує, запобігати використанню Сирії як бази для тероризму або створювати загрозу для своїх сусідів.

Також США очікують, що уряд має забезпечити, щоб будь-які запаси хімічної або біологічної зброї потрапили під охорону та були безпечно знищені, мовиться у заяві.

"Сполучені Штати визнають і повністю підтримуватимуть майбутній уряд Сирії, який стане результатом цього процесу", – наголосив Блінкен.

Він повторив слова президента США Джо Байдена, який сказав у неділю, що "зараз усі опозиційні групи, які прагнуть взяти участь в управлінні Сирією, мають продемонструвати свою відданість правам усіх сирійців, верховенству права та захисту релігійних та етнічних меншин".

Уряд президента Сирії Башара Асада був повалений на вихідних в результаті швидкого наступу повстанського угруповання Хаят Тахрір аш-Шам (HTS), яке США з 2012 року визнають як "іноземну терористичну організацію".

Правління режиму родини Башара Асада та його батька Хафеза, тривало з 1960-х років. Повстання проти репресивної політики режиму Асада 2011 року поклало початок громадянській війні у країні та втечі з Сирії сотень тисяч біженців.

Башар аль-Асад, який очолював Сирію з 2000 року, ймовірно втік до Росії, де, за повідомленням місцевих ЗМІ, він і його сім'я отримали політичний притулок від уряду за наказом президента Росії Володимира Путіна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG