Представники Європейського Союзу виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах.
Продовження забезпечення України боєприпасами та зброєю, які потрібні для захисту її території. Про це президент США Джо Байден зранку 3 жовтня говорив телефоном із союзниками та партнерами, щоб скоординувати підтримку України.
Вашингтон — на порозі потенційного шатдауну. Напередодні Сенат проголосував за механізм затвердження проєкту короткострокової бюджетної резолюції на 45 днів, в якій передбачені й 6$ млрд на допомогу Україні.
Цими тижнями росіяни зіткнулись з незвичним для себе дефіцитом пального та ростом цін на дизель. В британському Міноборони пов’язують це зі зростанням попиту з боку російських аграріїв.
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Під час візиту у Північну Америку, українська делегація серед іншого намагається залучити такі необхідні для відбудови країни приватні інвестиції. Про те, що радить американський бізнес в Україні новачкам, які лише вирішують чи інвестувати,
Польща викликала до МЗС посла України через критику обмежень для українського зерна президентом України. Як відреагували на заяви Києва та Варшави інші європейські країни — Словаччина та Угорщина? Пояснює кореспондент Голосу Америки у Великій Британії Богдан Цюпин.
Американські танки Абрамс «скоро» будуть в Україні, про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін в Німеччині на військовій базі Рамштайн, де відбулась 15 зустріч представників понад 50 країн контактної групи з оборони України.
Одною з тем переговорів української делегації на Генасамблеї ООН стане експорт українського зерна. Нині ж міністр сільського господарства Польщі заявив, що Варшава потенційно може заблокувати майбутній вступ України до Євросоюзу, якщо зернове питання не вирішать.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив незгоду із критикою вимог Росії щодо повернення до Чорноморської зернової угоди, що дозволяла експорт українського збіжжя через заблоковані Росією українські чорноморські порти.
Більше
Підписка
No media source currently available