Неподалік берегів Сирії загорівся російський розвідувальний корабель "Кільдін". Інцидент, про який офіційно не повідомлялось, стався ще 23 січня, однак нині агенція АР опублікувала кадри пожежі та аудіозапис переговорів команди, зроблені з корабля країни НАТО.
Причини пожежі не називають, однак команда, за даними агенції, гасила вогонь чотири години і зрештою впоралась. На фрагменті аудіозапису йдеться про те, що корабель дрейфує, а екіпаж його не контролює. Тож російські моряки, щоб уникнути зіткнення, просять змінити курс суховантаж "Мілла Мун", який рухався під прапором Тоґо у бік "Кільдіна".
Посадовці неназваної країни НАТО анонімно розповіли АР, що попри пожежу, російський корабель не відповів на пропозицію допомоги з боку судна НАТО.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не знає про пожежу на борту "Кільдіна", і не сказав, що робило судно в цей час.
Представники Альянсу розповіли АР, що уважно стежать за російською діяльністю на морі через побоювання, що Москва може саботувати підводні кабелі та трубопроводи.
Зокрема, у січні Велика Британія відстежила інше російське шпигунське "Янтар" судно в Ла-Манші, що перебувало над критично важливою підводною інфраструктурою.
Віцеадмірал французького флоту у відставці Мішель Олягарей сказав, що, попри те, що команді вдалось відновити кермування "Кільдіном", пожежа підкреслює матеріально-технічні труднощі для Росії з утриманням військово-морських сил у Середземному морі, далеко від її баз в Арктиці та Балтійському морі.
Москва також більше не може використовувати свій Чорноморський флот для патрулювання в Середземному морі, оскільки після повномасштабного вторгнення РФ до України Туреччина не заборонила військовим кораблям проходити через Босфор, який з'єднує Чорне та Середземне моря.
Раніше Голос Америки повідомляв, що нова фактична адміністрація Сирії скасувала контракт з російською фірмою "Будтрансгаз" на управління та експлуатацію росіянами порту Тартус.
Медіа називають це великою втратою для Росії, адже порт був ключовою базою для РФ у Середземному морі: тут російські кораблі заправлялись, поповнювали запаси, ремонтували судна, а також це був єдиний російський об’єкт у регіоні, здатний підтримувати російські підводні човни.
Щоб зберегти присутність у Середземному морі, а це один з пріоритетів Кремля, аналітики Інституту дослідження війни припускають, що РФ може намагатись передислокувати будь-які сили та військове обладнання до потенційних альтернативних до Сирії місць у Північній Африці, однак куди саме - достеменно невідомо.
У статті використано матеріали Associated Press.