Вперше з початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, представники тюркомовних народів, а також представники трьох конфесій – християнства, іудаїзму та ісламу, які мешкають у США, разом відкрито виступили проти війни. Акція відбулась біля будинку посольства Росії у Вашингтоні.
До міжнародного дня дитини, на західному узбережжі Америки вийшли на протест українські громади - аби нагадати про викрадених українських дітей росіянами. Наші кореспонденти побували у двох найбільших містах штатів Вашингтон та Каліфорнії - Лос-Анджелесі та Сієтлі.
У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.
У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.
6 червня перед Білим домом у Вашингтоні відбувся мітинг “Оголосіть Росію державою-терористом”. Організатори розповідали про підрив Каховської дамби та закликали американців звертатися до своїх представників у Конгресі, щоб ті голосували за визнання Росії державою-терористом.
Двоє українських військових, яких волонтери привезли на протезування до штату Колорадо, взяли участь у забігу у рамках місцевого благодійного заходу. Поки що у інвалідних візках, але місцеві спеціалісти обіцяють що з часом вони зможуть і бігати на свої нових ногах.
В квітні минулого року росіяни завдали ракетного удару по вокзалу в Краматорську, коли звідти намагались виїхати тисячі людей. Тоді загинула 61 людина і 126 отримали поранення. Поміж травмованих були мати і донька – Наталія та Яна Степаненки з Донеччини.
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Традиційне Українське весілля – на Західному узбережжі Сполучених Штатів. Унікальну для Америки виставу-концерт поставила професійна капела, яка зазвичай виконує історичну сакральну музику.
У Нью-Йорку відзначили українських та американських жінок, які допомагають Україні у її боротьбі з Росією. Мета проекту «Жінки для України» - зібрати та розповісти світу реальні історії неоспіваних героїнь цієї війни.
У Нью-Йорку відбувся легендарний український фестиваль на 7-ій вулиці. Це вже 47-ме святкування, організоване українською громадою.
Збирати пазли – й допомагати відновленню історичних будівель і культурних пам’яток, які знищила Росія.
Більше
Підписка
No media source currently available