Спеціальні потреби

Заступник держсекретаря США в Києві обговорює економічне відновлення України


Фото для ілюстрації Річард Верма, на той час посол Сполучених Штатів в Індії, 19 січня 2017 р. (Фото: AP Photo/Tsering Topgyal)
Фото для ілюстрації Річард Верма, на той час посол Сполучених Штатів в Індії, 19 січня 2017 р. (Фото: AP Photo/Tsering Topgyal)

Річард Верма, заступник держсекретаря США з управління та ресурсів та виконувач обов’язків спецпредставника з питань економічного відновлення України, перебуває 15 листопада у Києві з метою підтвердити відданість США підтримці Києва в економічному відновленні та відсічі російській агресії.

“Чудово повернутися до Києва, щоб підтвердити нашу відданість вільній і незалежній Україні. Разом ми забезпечимо, щоб Україна побудувала світле майбутнє. Дякую посолці Брінк за її лідерство!” – написав Верма на своїй сторінці у мережі Х після прибуття до української столиці.

Своєю чергою, посолка США в Україні Бріджит Брінк зустріла Верму та привітала його з поверненням до Києва, вдруге за останні місяці.

“Рада вітати заступника державного секретаря США з управління та ресурсів з поверненням до Києва. Економічне відновлення України відкриває двері для інвестицій американського бізнесу в майбутнє України та партнерство в обороні, технологіях й інших сферах, що принесе користь обом нашим країнам”, - зазначила Брінк у дописі в мережі Х.

В Києві Верма, зокрема зустрівся з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.

“Було приємно зустрітися з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем у Києві. Наша дискусія була зосереджена на підтримці США економічного відновлення України та поточних зусиль з відбудови”, - зазначив Верма з цього приводу.

Шмигаль подякував США за допомогу Україні й так схарактеризував зустріч з Вермою у дописі в мережі Telegram: “Ми говорили, зокрема, про інвестиції в Україну. Подякував Держдепу США за рішення знизити рівень ризику подорожей до 9 наших областей. Це важливе рішення для людей і бізнесу. Також обговорили урядові механізми сприяння іноземним інвестиціям. Нещодавно створена Стратегічна інвестиційна рада, яка має на меті систематизувати пріоритетні проєкти для міст і громад”.

“Приділили увагу питанню відновлення критичної інфраструктури й захисту енергетичних об’єктів. Готуємося до складної зими. Вдячні США і за підтримку в цьому напрямку”, - додав Шмигаль.

Розмова відбулася на тлі заяв координатора ООН з гуманітарних питань в Україні Маттіаса Шмале 15 листопада про те, що додаткові російські атаки енергетичної системи України можуть спровокувати подальшу хвилю масового переміщення людей з наближенням зими.

За словами Шмале, цього року цивільне населення України стало більш уразливим, ніж у попередні зими, через удари Росії по українській енергетичній системі та втому донорів.

Своєю чергою, Стефанчук відзначив “двопартійну та двопалатну” підтримку України у Конгресі США та “стратегічне лідерство” Вашингтона у допомозі Києву.

“Головне, на чому зупинився — це безпекова ситуація в Україні, з огляду на постійні комбіновані атаки з боку РФ та співпрацю Росії з Іраном та Північною Кореєю. Вважаю, що нині час для ухвалення сильних рішень, які стосуються підтримки України. Серед таких — запрошення України до НАТО, надання далекобійної зброї та зняття обмежень на її використання, а також посилення системи ППО”, - написав Стефанчук на своїй сторінці в мережі Facebook.

“І що вкрай важливо — прискорення надання Україні анонсованої військової допомоги”, - додав він.

Голова ВР також відзначив роль США у створенні міжнародного компенсаційного механізму для відшкодування Україні збитків від російської агресії.

“Подякував за велику роботу Сполучених Штатів із партнерами, зокрема з країнами Великої сімки. Рішення про надання Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів — історичне”, - також написав Стефанчук.

Візит Верми до Києва відбувається в рамках його турне Європою 13-19 листопада, під час якого він відвідує Польщу, Україну, Італію, Болгарію та Бельгію.

Верма взяв на себе виконання обов’язків спеціального представника США з питань економічного відновлення України у серпні 2024 року, після того, як колишня міністерка торгівлі США Пенні Пріцкер залишила цю посаду.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG