Канцлер Німеччини Олаф Шольц 15 листопада провів годинну телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.
Під час розмови Шольц вимагав від Путіна вивести російські війська з України. Він також закликав російського президента продемонструвати готовність вести переговори з Україною з метою досягнення “справедливого і тривалого миру”, йдеться в заяві служби канцлера.
Німецький лідер також підкреслив, що залучення північнокорейських військ до боїв проти українських сил є серйозною ескалацією та розширенням конфлікту, повідомило Reuters джерело в німецькому уряді.
Заявивши Путіну, що час не на його боці у війні в Україні, Шольц також запевнив у незламній рішучості Німеччини продовжувати підтримувати Україну у відсічі російській агресії.
За словами джерела у німецькому уряді, Шольц і Путін домовилися підтримувати контакт, тим часом як канцлер збирається поінформувати союзників, партнерів, а також лідерів ЕС і НАТО про свою розмову з російським президентом.
Перед розмовою з Путіним, яка відбулася вперше з грудня 2022 року, Шольц зателефонував президенту України Володимиру Зеленському, й планував поговорити з ним також після своїх переговорів з російським президентом.
За словами неназваного джерела в Офісі президента України, український лідер застеріг канцлера від розмов з Путіним, адже це може зменшити ізоляцію президента РФ та подовжити війну в Україні.
“Президент сказав, що це лише допоможе Путіну, зменшивши його ізоляцію. Путін не хоче справжнього миру, він хоче перерви”, - цитує Reuters слова неназваного посадовця в Офісі президента України.
“Розмова з ним дозволить Путіну змінити обставини й продовжити війну. Це не принесе миру, тому що Путін просто повторюватиме брехню, яку говорив роками, створюючи враження, що він більше не ізольований”, - додав український посадовець.
Шольц, який є найменш популярним канцлером в історії Німеччини, готується до загальнодержавних виборів 23 лютого, оголошених через політичну кризу в німецькій урядовій коаліції. Одним із питань, що викликали розбіжності в коаліції стало і фінансування допомоги Україні.
Німеччина є другим після США донором допомоги Києву. Канцлер Шольц послідовно підтримував Україну у її відсічі російській агресії. Водночас він досі відмовлявся надати Україні далекобійні ракети Taurus, які могли б бути використані для ураження цілей вглибині Росії, мотивуючи це побоюванням ескалації війни.