США проведуть чергову зустріч у форматі "Рамштайн" в понеділок, 20 травня.
Контактна група з оборони України під керівництвом очільника Пентагону США Ллойда Остіна та голови Об'єднаних штабів США генерала Чарльза Брауна зустрінеться у віртуальному режимі.
В засіданні групи, яку союзники України заснували в квітні візьмуть участь представники майже 50 країн, йдеться в повідомленні Пентагону.
Країни "обговорять триваючу війну Росії в Україні та продовжить тісну співпрацю міжнародної спільноти, щоб надати народу України необхідні засоби для захисту своєї суверенної території", повідомили в оборонному відомстві США.
Загалом союзники по групі в форматі "Рамштайн" зобов'язались надати Україні оборонну допомогу на суму 95 мільярдів доларів, заявив Остін на попередньому засіданні групи. Щоб прискорити надання такої допомоги, Контактна група створила вісім коаліцій, що опікуються організацією поставок певного виду зброї. Зокрема діють літакова, дронова коаліції, коаліції із забезпечення ППО, артилерії, боєприпасів, танків, кораблів та систем розмінування.
В середу США оголосили про новий пакет допомоги Україні обсягом 2 мільярди доларів. Кошти буде в основному спрямовано на розвиток оборонного виробництва для потреб України. Це вже третій пакет допомоги оголошений США, після того, як Конгрес наприкінці квітня прийняв закон про допомогу Україні обсягом майже 60 мільярдів доларів.
Як повідомляв Голос Америки, 10 травня, США схвалили пакет допомоги Україні на суму 400 мільйонів доларів, куди увійшли артилерія, боєприпаси для ППО NASAMS, протитанкові боєприпаси, бронетехніка, стрілецька зброя та інше озброєння.
23 квітня Байден виділив пакет допомоги Україні на 1 мільярд доларів, куди увійшли транспортні засоби, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Stinger, боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів, протитанкові боєприпаси для протитанкових ракетних комплексів TOW і Javelin та інша зброя.
В Україні, яка потерпає від нового російського наступу, вказують на необхідність прискорити військові поставки. Про це зокрема заявляв президент України Володимир Зеленський під час зустрічі в Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном 14 травня. "Те, що, як мені здається, є важливим для обох сторін: це насамперед рішення щодо пакета військової допомоги – потрібно доставити цю військову допомогу якнайшвидше. Йдеться про ППО насамперед", - сказав Зеленський.