Виступаючи у Конгресі, головну увагу у своїй промові президент Петро Порошенко присвятив російській агресії. Натомість в кулуарах зустрічі найбільше мови було про політичну кризу в Україні, яка заважає державі стати на ноги і викликає неабияке занепокоєння у США.
Петро Порошенко вдруге виступив у приміщенні Конгресу. Щоправда, цим разом– не перед законодавцями, а переважно – перед дипломатами, експертами, бізнесменами, українською громадою – американцями, які особливо переймаються долею України.
Президент розповів про те, як держава відбила російську агресію, але, підкреслив, що Кремль досі, всупереч Мінським угодам, підживлює конфлікт, надсилаючи війська і техніку.
Санкції – каже Петро Порошенко – це межа між добром і злом, яку провів Захід. І їхнє зняття означало б, що кров українців – нічого не варта:
«Без стійкого миру на Донбасі – санкції повинні залишатися.
Без відновлення суверенітету України над Кримом – санкції повинні залишатися.
Без нової позиції Росії – санкції повинні залишатися.
І якщо злочинець продовжує вбивати і сіяти нестабільність – це не означає, що санкції не працюють і повинні бути скасовані.
Це означає, що їх треба лише посилювати»
Головна мета візиту Петра Порошенка до США – участь у форумі з ядерної безпеки. Для України це, зокрема, гарна нагода нагадати Заходу про Будапештський меморандум. І президент говорить про це вже у своєму першому виступі:
«Я маю честь бути президентом держави, яка зробила унікальний внесок у ядерну безпеку світу. Але що ми отримали у відповідь?
Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів у рамках Меморандуму докласти усіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоби допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне майбутнє.
Я вважаю, що у президента Обами є реальний шанс вирізнити свій президентський термін врегулюванням конфлікту на Донбасі».
Натомість у кулуарах зустрічі – тільки й мови, що про політичну кризу в Україні, яка заважає реформуванню держави.
Петро Порошенко запевняє – призначення нового генпрокурора стане доказом того, що Україна – серйозно взялася за реформи. А урядова криза, переконує президент, теж скоро закінчиться. Можливо, навіть, до кінця тижня.
Очевидно, про це президент Порошенко говоритиме і на запланованих на четвер зустрічах – із віце-президентом США Джозефом Байденом, міністром фінансів Джейкобом Лью і міністром торгівлі – Пені Прітцкер.
Адже проведення реальних реформ – головна умова фінансової допомоги США