Сполучені Штати планують надати Україні довгострокову військову допомогу на близько 6 мільярдів доларів. Американські високопосадовці підтвердили цю інформацію Голосу Америки.
Глава Пентагону Ллойд Остін може оголосити про це 26 квітня під час засідання контактної групи з допомоги Україні у форматі "Рамштайн", повідомили раніше американські видання.
Йдеться про замовлення нового озброєння для України в американських виробників відповідно до ініціативи USAI (Ukraine Security Assistance Initiative). Це замовлення допоможе українським силам у довготривалій перспективі, і як припускає Politico, ця зброя не потрапить до України іще принаймні кілька років.
У замовлення Пентагону для української армії, ймовірно, увійдуть боєприпаси для систем Patriot, HIMARS і NASAMS, артилерійські боєприпаси, безпілотники, зброя для боротьби з дронами та ракети класу "повітря-повітря" будуть встановлені на винищувачі.
Днями Білий дім оголосив інший пакет оборонної допомоги на 1 мільярд доларів. Йдеться про зброю із власних запасів американської армії відповідно до повноважень президента США PDA (Presidential Drawdown Authority).
Тож це оснащення, найімовірніше, швидко надійде в Україну, оскільки вже перебувало на складах американських баз у Європі. Це 56-те пряме виділення допомоги Києву за програмою PDA, й воно включало засоби ППО, артилерійські снаряди, бронетехніку та протитанкову зброю.
Нагадаємо, у законі про допомогу американським союзникам на 95 млрд доларів передбачено 26,38 мільярда допомоги Ізраїлю, 8,12 млрд - Індо-Тихоокеанському регіону, й 60,84 млрд для України.
З цих майже 61 млрд для України:
- 23,2 млрд буде використано для поповнення запасів американської зброї, що була надана ЗСУ
- 11,3 млрд підуть на фінансування поточних військових операцій США в регіоні
- 13,8 млрд виділено на закупівлю передових систем озброєнь та іншого оборонного обладнання
- 26 млн - на нагляд та облік за наданою Україні допомогою
- 9 млрд економічної допомоги українському уряду у позику.