Представники і Республіканської, і Демократичної партій дедалі сильніше тиснуть на президента США Барака Обаму з вимогою надати зброю Україні. Однак він досі вагається, пише Пітер Бейкер у The New York Times.
У приватних розмовах Обама висловлює побоювання, що зброя «змусить українців повірити, ніби вони можуть перемогти набагато сильніших росіян, тож це може викликати ще потужнішу відповідь Москви», пише газета. На зустрічах з помічниками та іншими президент задає запитання на зразок «Якщо ми надамо техніку, чи повинні ми також надіслати інструкторів? Що, як зброя опиниться в руках бандитів? Що, як Путін піде на загострення?».
У питанні про надання зброї українцям Обама залишається вірним європейським союзникам, зокрема канцлерові Німеччини Анґелі Меркель, а також, за його словами, хоче дати шанс проголошеному перемир’ю в Східній Україні. Однак його відданість Меркель, каже анонімний високопсадовець, тимчасова, і рішення залежатиме від того, наскільки будуть виконуватися мінські домовленості.
І хоча останнім часом бойові дії на Донбасі затихли, останніми днями Росія перекинула на захоплені території військову техніку, повідомила помічниця державного секретаря США Вікторія Нуланд.
«Тож найближчими днями, а не тижнями, – додала вона, – ми маємо побачити ось що: повне припинення вогню в усіх частинах східної України; повний необмежений доступ до всієї зони конфлікту; відведення всіх важких озброєнь; і більше жодних неперевірених конвоїв з вантажами через український кордон».
Як сказали сенатори під час зустрічі у вівторок, зволікати з прийняттям рішення – це все одно, що прийняти рішення не надавати зброю.
Дивіться також: Зброя може і не допомогти Україні, але нинішня політика не працює - командувач НАТО