Спеціальні потреби

Чи справді безпілотники, які відправляють до України, не люблять в армії США?


ФОТО. Крайній ліворуч Raven
ФОТО. Крайній ліворуч Raven

США відправляють до України додаткову нелетальну допомогу, яка включає броньовані та неброньовані військові джипи "Хаммер" та безпілотні літальні апарати. Про це йдеться у прес-релізі Білого дому про подробиці телефонної розмови президента України Петра Порошенка та віце-президента США Джозефа Байдена.

За інформацією агенції новин AP, яка отримала інформацію від анононімних джерел в адміністрації США, Україна отримає, серед іншого, мініатюрні безпілотники Raven, запуск яких здійснюється з рук.

Апарат використовується американськими спецпризначенцями, морпіхами, армією та ВПС. Безпілотник літає на висотах до 150 метрів на відстань до 10 кілометрів, видаючи характерний шум. Стандартне спорядження включає інфрачервону камеру нічного бачення та кольорову відеокамеру.

Станом на 2012-й рік було випущено 19 000 таких апаратів, що робить їх найпоширенішими дронами у світі.

Raven може літати як під дистанційним керуванням, так і повністю автономно за заданою програмою, орієнтуючись до GPS. Окрім того, цей безпілотник можна скерувати повернутись до зазначеного місця запуску єдиним натиском кнопки.

При цьому, дрони Raven, на перший погляд, викликають нарікання серед деяких американських військових. Наприклад, сайт Military.com має відеоматеріал з промовистою назвою "Чому солдати ненавидять дрони Raven".

Один з солдатів на відео з сайту Military.com, зокрема називає Raven "дорогим мотлохом, який постійно ламається".

У коментарях до цього та інших відео про Raven, лунає як критика так і схвальні відгуки про апарат. Зокрема, відзначається, що його запуск просто потребує певних навичок, які легко набути.

В окремій гілці обговорень на сайті Reddit, присвяченій безпілотнику Raven, війскові, які працювали з ним, розповідаюь, що закиди на адресу пристрою не витримують критики.

Наприклад, він спеціально зроблений так, щоб при приземленні розпадатись на частини. Це передбачено конструкторами, які зробили ремонт апарату надзвичайно простим.

Окрім безпілотників, Україна також отримає 30 важких броньованих джипів "Хаммер" та 200 їх неброньованих модифікацій, протиартилерійські радари та інше обладнання.

Дивіться також : В ООН 22 ЗМІ з Росії і 80 дипломатів, а наші без грошей 2 місяці - нардеп Заліщук

В ООН 22 ЗМІ з Росії і 80 дипломатів, а наші без грошей 2 місяці - нардеп Заліщук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

НАТО і Трамп: чого очікувати від другого терміну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG