Президент США Барак Обама в лютому погодився утриматися від поставок Україні летальної оборонної допомоги, повідомив високопоставлений німецький дипломат.
Заява посла Німеччини в США Петера Віттіґа з’явилося на тлі нових вимог законодавців від обох партій до президента надати підтримку українській армії в її боротьбі з проросійськими сепаратистами.
В інтерв’ю Associated Press Віттіґ повідомив, що Обама погодився утриматися від поставок під час лютневої зустрічі в Білому домі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.
За його словами, Обама погодився з Меркель в тому, що важливо «звільнити простір для поточних дипломатичних і політичних зусиль».
«Два лідери обмінялися думками з цього питання, і зійшлися в тому, щоб не брати зобов’язань або не рухатися вперед у питанні поставок летальної зброї», – заявив Віттіґ інформагентству.
Адміністрація Обами публічно заявляла, що досі обговорює доцільність поставок протитанкової зброї та інших оборонних озброєнь, щоб зміцнити здатність Києва захищати свою територію і війська в Східній Україні.
Минулого тижня близько десятка законодавців від обох партій підтримали заклик спікера Палати представників Джона Бейнера до Обами про негайну поставку зброї, стверджуючи, що проросійські сепаратисти лише закріпили свої успіхи після так званих Мінських угод, які призвели до нетривкого припинення вогню минулого місяця.
Тим не менш, проти поставок виступають уряди багатьох європейських країн, особливо Німеччина. Ці союзники США побоюються, що постачання додаткової зброї лише підкинуть дров у вогонь військового конфлікту і можуть призвести до ширшої опосередкованої війни з Росією.
«Думаю, нам потрібно ретельно зважити, чи додасть це додатковий елемент, який може стати приводом або викличе відповідну реакцію з боку російського керівництва», – сказав Віттіґ.
Білий дім відмовився вдаватися в деталі статусу обговорюваного рішення. Проте прес-секретар Ради національної безпеки Білого дому Марк Стро повідомив, що США ведуть тісні консультації з європейськими союзниками і постійно оцінюють свою політику, щоб вона сприяла досягненню цілей США в Україні.