Спеціальні потреби

Остін: Пріоритет зустрічі Контактної групи з оборони України - протиповітряна оборона


Міністр оборони США Ллойд Остін у Палаті представників Конгресу США у Вашингтоні, 17 квітня 2024 р. (Фото: REUTERS/Кен Седено)
Міністр оборони США Ллойд Остін у Палаті представників Конгресу США у Вашингтоні, 17 квітня 2024 р. (Фото: REUTERS/Кен Седено)

Відкриваючи зустріч Контактної групи з оборони України 26 квітня, міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що головний наголос під час зустрічі буде зроблено на постачанні Україні засобів протиповітряної оборони та боєприпасів. Остін також оголосив, що "цього року в Україну почне прибувати понад ескадрилья наданих безоплатно [винищувачів] F-16, а також пілоти та інженери, які були підготовлені членами цієї Контактної групи".

Особливу увагу ми сьогодні приділимо посиленню протиповітряної оборони України. Україна гостро потребує більше систем протиповітряної оборони, і їй терміново потрібно більше ракет-перехоплювачів. Сьогодні для нас усіх це буде величезним пріоритетом
Ллойд Остін

Також міністр оборони нагадав, що США оголосили новий пакет військової допомоги загальною вартістю 1 мільярд доларів після ухвалення Конгресом і підписання президентом Джо Байденом додаткового фінансування на підтримку України на загальну суму 60,8 мільярда доларів.

Він зазначив, що до пакета, серед іншого, увійдуть боєприпаси для HIMARS, 155-мм артилерійські снаряди, ППО та бронетехніка.

“Особливу увагу ми сьогодні приділимо посиленню протиповітряної оборони України. Україна гостро потребує більше систем протиповітряної оборони, і їй терміново потрібно більше ракет-перехоплювачів. Сьогодні для нас усіх це буде величезним пріоритетом”, - заявив у своєму вступному слові Остін.

“Україні також потрібно більше артилерії та боєприпасів, щоб захистити своїх громадян і повернути вкрадену територію. І ми будемо робити все можливе, щоб їм допомогти”, - додав він.

За словами міністра оборони, агресія Путіна проти України є “проблемою безпеки для всіх нас, і ми повинні продовжуватися боротися з нею разом”.

Адже, вважає він, якщо Путін переможе в Україні, вся Європа опиниться “під тінню Путіна”.

Остін окремо схвально відгукнувся про ініціативу Чехії з пошуку боєприпасів для України, згадав про виділення Великою Британією нещодавно найбільшого пакета військової допомоги вартістю близько 620 мільйонів доларів, та відзначив рішення Німеччини передати додаткову систему Patriot Україні.

Він також нагадав, що Контактна група, яка сьогодні зустрілася у 21-ше, вперше зібралася два роки тому.

"Два роки тому в цей день багато хто з нас зібралися на авіабазі Рамштайн на першу зустріч цієї Контактної групи. І у своєму вступному слові того дня я сказав, що ми продовжуватимемо рухати небо, небо і землю, щоб задовольнити потреби безпеки України. За два роки це саме те, що ми зробили. І навіть у цей складний момент це має бути джерелом великої гордості для всіх нас!" - заявив Остін.

Остін відзначив, що учасники мають пишатись цією "надзвичайною коаліцією країн доброї волі, що трималася разом протягом двох років кричущої агресії Путіна та його зневаги до прав людини та людської порядності".

"І за ці два роки ми надихалися мужністю українського війська. За місяць до нашої першої зустрічі в Рамштайні Україна виграла битву за Київ, і Україна розкривала масові звірства, вчинені путінськими військами", - додав він.

Він нагадав, що “за два роки члени групи пообіцяли надати понад 70 систем протиповітряної оборони середньої та великої дальності разом із тисячами ракет. Ми надали понад 3000 одиниць бронетехніки, у тому числі понад 800 основних бойових танків. Ми передали Україні десятки тисяч протитанкових ракет. І цього року в Україну почне прибувати понад ескадрилья наданих безоплатно [винищувачів] F-16, а також пілоти та інженери, які були підготовлені членами цієї Контактної групи".

За словами Остіна, Контактна група і її координація зусиль з військової підтримки України “змінила хід історії”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG