Турецька влада заблокувала доступ користувачів до німецького мовника Deutsche Welle та американського мовника Голос Америки.
В лютому Верховне правління з радіо та телебачення (RTUK) попередило дві організації, що вони мають отримати ліцензію, або будуть заблоковані. В четвер суд в Анкарі прийняв рішення обмежити доступ до мовників, повідомляє АР. З п'ятниці доступ до цих сайтів в країні заблоковано.
Голос Америки назвав "цензурою" блокування міжнародних мовників.
"Ми виступаємо проти погано завуальнованої спроби цензури несприятливого висвітлення у ЗМІ", - заявила в.о. директора Голосу Америки Йоланда Лопез.
“Спроби RTUK блокувати Голос Америки та Deutsche Welle - вибір, що прокладає шлях до цензури в Інтернеті, - сказала Келу Чао, в.о. керівника USAGM (Агенції США зі світових ЗМІ, до якої входить Голос Америки). - Незважаючи на цей напад на свободу преси, USAGM не відступить у своїй місії підтримувати вільний потік інформації до людей в Туреччині і світі".
Мовник заявив про можливості обходу обмежень: "Введені варіанти обходу цензури, відповідна інформація наявна для аудиторій в соцмедіа".
Deutsche Welle також виступив проти ліцензування, заявляючи, що це "дозволить турецькому уряду цензурувати редакційний контент".
Більшість в наглядовому органі RTUK контролюють прибічники турецького президента Реджепа Ердогана. Член RTUK від опозиційної партії Іхан Таці виступив проти блокування мовників. Він саркатично зауважив у Twitter: "Ось вам і свобода преси, і просунута демократія", - пише АР.
Обидва міжнародні мовники фінансуються за рахунок бюджетних коштів цих країн.
В статті використано матеріал АР.