Спеціальні потреби

"Це не благодійність" - Рубіо про замороження іноземної допомоги


Держсекретар США Марко Рубіо в аеропорту y Гватемалі. 4 лютого 2025 року. Фото: Johan ORDONEZ/Pool AP/AFP
Держсекретар США Марко Рубіо в аеропорту y Гватемалі. 4 лютого 2025 року. Фото: Johan ORDONEZ/Pool AP/AFP

США заморозили іноземну допомогу, щоб переглянути її і зробити такою, що "приносить користь партнерам", а механізм надання винятків дозволяє зберегти фінансування критично необхідних проєктів у світі. Про це у вівторок, 4 лютого, заявив державний секретар США Марко Рубіо, відповідаючи на запитання журналістів у Коста-Ріці.

"Я продовжую підтримувати іноземну допомогу. Але іноземна допомога – це не благодійність. Вона існує для просування національних інтересів Сполучених Штатів. Кожен долар, який ми витрачаємо, поки я є держсекретарем і поки президент Трамп перебуває у Білому домі, буде доларом, який просуває наші національні інтереси", – сказав держсекретар.

Він зазначив, що є програми, до яких адміністрація президента США "має запитання", які не сприяють національним інтересам, і які слід скасувати. Крім того, додав він, є ті програми, про "які потрібно дізнатися більше".

"Я запустив механізм надання винятків, у якому йдеться: якщо це програми порятунку життя – гаразд, якщо це забезпечення їжею, ліками чи будь-чим іншим, що рятує життя та є негайним і терміновим, – ви не включені до заморожування", – наголосив він.

Рубіо додав, що якщо якась організація отримує кошти від Сполучених Штатів і не знає, як податися на механізм надання винятків, то виникають "реальні запитання щодо компетенції цієї організації", або до того, "чи вони навмисно саботують це задля того, щоб висловити політичну думку".

"Ми маємо механізм надання винятків. Він діє уже тиждень... А якщо вони цього не роблять, то, можливо, вони не дуже хороша організація і, можливо, вони взагалі не повинні отримувати гроші", – сказав Рубіо.

Ми не збираємося припиняти іноземну допомогу. Ми будемо мати іноземну допомогу, яка має сенс
Марко Рубіо

Говорячи про іноземну допомогу, Марко Рубіо, який наразі також є виконувачем обовʼязків голови Агенції з міжнародного розвитку (USAID), звинуватив агенцію у приховуванні інформації щодо коштів, а також у марнотратстві, наголосивши, що "в деяких випадках 10, 12, 13%, можливо, й менше грошей із USAID доходили до одержувача, а решта йшли на накладні витрати, бюрократію".

"Ми не збираємося припиняти іноземну допомогу. Ми будемо мати іноземну допомогу, яка має сенс. Ми будемо мати іноземну допомогу, яка працює. Ми будемо мати іноземну допомогу, яка сприятиме національним інтересам. Ми будемо мати іноземну допомогу, яка принесе користь нашим надійним партнерам і нашим союзникам", – сказав Марко Рубіо.

За кілька годин після вступу на посаду президента Дональд Трамп підписав указ про припинення всієї міжнародної допомоги США, поки нова адміністрація визначає, чи відповідає ця допомога його політиці "Америка передусім".

29-го січня Державний секретар США Марко Рубіо оголосив про винятки у рішенні Білого дому призупинити всю зовнішню допомогу США. До них належать фінансування ліків, що рятують життя, фінансування медичних послуг, харчування, притулків і допомоги в забезпеченні прожиткового мінімуму.

Дивіться також:

Що відбувається із USAID - розвиток подій. ЧАС-TIME
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вирішується доля агенції USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG