Спеціальні потреби

Трамп відновлює "максимальний тиск" на Іран


Президент США Дональд Трамп 4 лютого 2025 року в Овальному кабінеті Білого дому підписав меморандум про відновлення  політики санкцій проти Ірану. Білий дім. Вашингтон.
Президент США Дональд Трамп 4 лютого 2025 року в Овальному кабінеті Білого дому підписав меморандум про відновлення  політики санкцій проти Ірану. Білий дім. Вашингтон.

Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що відновить свою кампанію «максимального тиску» на Іран, яка включає спроби знизити його експорт нафти до нуля, щоб перешкодити Тегерану отримати ядерну зброю.

При цьому Трамп, який говорив з журналістами в Овальному кабінеті, висловив надію, що цю політику «навряд чи доведеться застосовувати».

Трамп заявив про це, підписуючи меморандум про відновлення політики санкцій проти Ірану, подібної до тієї, яку він запровадив під час його першого президентського терміну.

Меморандум наказує кожному департаменту уряду США розробити санкції проти Ірану, особливо щодо ядерної діяльності, сказав помічник Білого дому під час підписання.

За словами помічника, це дасть Трампу «всі можливі інструменти», щоб запобігти «злочинним діям» Ірану.

Звести експорт нафти Ірану "до нуля"

Меморандум Трампа наказує Міністерству фінансів і Державному департаменту здійснити кампанію, спрямовану на «зведення експорту нафти з Ірану до нуля».

У 2023 році експорт нафти приніс Тегеран $53 мільярди доларів, згідно з оцінками Управління енергетичної інформації США. Згідно з даними ОПЕК, видобуток у 2024 році досяг найвищого рівня з 2018 року.

Трамп довів експорт нафти з Ірану майже до нуля протягом частини свого першого терміну після повторного введення санкцій. Іранський експорт зріс під час правління Байдена, коли Ірану вдалося уникнути санкцій.

Міжнародне енергетичне агентство, що базується в Парижі, вважає, що Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати та інші члени ОПЕК мають вільні потужності, щоб компенсувати втрачений експорт з Ірану, який також є членом ОПЕК.

Трамп каже, що готовий домовлятися з Іраном

Трамп сказав, що йому шкода, що потрібно вдаватися до суворих заходів: "Усі хочуть, щоб я його підписав. Я це зроблю. Це дуже жорстко для Ірану".

"Мені неприємно це робити, але у мене насправді не так багато вибору, тому що ми повинні бути сильними", – додав Трамп.

При цьому Трамп заявив, що готовий до угоди з Іраном, і висловив готовність поговорити з іранським лідером.

"У мене все дуже просто: Іран не може мати ядерної зброї", - сказав Трамп. Відповідаючи на запитання, наскільки Тегеран близький до зброї, Трамп відповів: "Вони занадто близькі".

Як повідомляє Reuters, голова ядерної служби ООН завив у розмові з агентством у грудні, що Іран "різко" прискорює збагачення урану до 60% чистоти, що близько до 90% збройового рівня. Іран заперечує бажання розробити ядерну зброю.

У повідомленні використано інформацію AP, Reuters, AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вирішується доля агенції USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG