Спеціальні потреби

"Росія не хоче миру" - Каллас про ідеї миротворчих місій та інтерв'ю Лаврова


Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас під час брифінгу для преси перед головуванням на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 16 грудня 2024 року. (Фото NICOLAS TUCAT / AFP)
Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас під час брифінгу для преси перед головуванням на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 16 грудня 2024 року. (Фото NICOLAS TUCAT / AFP)

Перш ніж обговорювати питання введення миротворців до України потрібно досягти миру, на який Росія не налаштована. Про це в понеділок, 16 грудня, заявила Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас.

"Спочатку потрібен мир, перш ніж посилати миротворців. Але Росія не хоче миру. Це чітко зрозуміло", - сказала Каллас журналістам перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС, на якій вона вперше головує після призначення на посаду.

Вона наголосила, що Москва не надсилає позитивних сигналів щодо пошуку шляхів припинення бойових дій, вказавши зокрема на нещодавнє інтерв'ю міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова американському телеведучому Такеру Карлсону.

"Якщо ви, наприклад, подивитеся інтерв’ю Лаврова Такеру Карлсону, - вони не відступили від своїх цілей. Тому ми не можемо це обговорювати", - сказала Каллас.

Як зазначає видання Politico, коментарі Каллас з’явилися на тлі зростання тиску з боку команди новообраного президента США Дональда Трампа щодо пошуку швидкого способу припинення війни.

У деяких столицях ЄС, пише Politico, починають думати, як діяти, якщо адміністрація Трампа попросить європейців гарантувати безпеку України військовим чином.

Зокрема, за даними Радіо Свобода, президент Франції Еммануель Макрон планує винести на обговорення на саміті лідерів Євросоюзу 18-19 грудня питання розміщення миротворчої місії на території України в разі припинення вогню.

Обговорити мирні плани та можливе розгортання миротворчих сил в Україні низка європейських лідерів, президент України Володимир Зеленський і генсек НАТО Марк Рютте, за повідомленнями ЗМІ, планують у Брюсселі 18 грудня.

За інформацією Reuters, Марк Рютте на полях саміту збере на окрему розмову щодо ситуації в Україні лідерів України, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі.

"Зустріч відбувається в момент, коли європейські країни стикаються з можливістю того, що США, найбільше джерело підтримки України, змінять свій підхід до конфлікту, коли Дональд Трамп повернеться до Білого дому в січні", - пише Reuters.

5 грудня у мережі Х опублікували розмову Такера Карлсона, який раніше брав інтерв’ю у президента Росії Володимира Путіна, із Лавровим. В інтерв’ю Лавров сказав, що Росія не може миритися із ситуацією, "коли зберігається українське законодавство, що забороняє російську мову, російські медіа, російську культуру, Українську православну церкву". В Єврокомісії назвали заяви Лаврова "чистою дезінформацією та маніпуляцією".

Дивіться також:

Коли й на що Україна отримає $20 млрд з російських активів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:28 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG