Рада Європейського Союзу 19 червня продовжила дію обмежувальних заходів, запроваджених Євросоюзом минулого року у відповідь на незаконну анексію Росією Криму, до 23 червня 2016 року.
Санкції, як говориться у повідомленні Ради ЄС, «включають заборону на імпорт до Євросоюзу товарів, вироблених в Криму». Також країни Євросоюзу не будуть інвестувати в Крим: це означає, що «ні європейські компанії, ні компанії, розташовані в країнах ЄС, не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати пов'язані з цим послуги».
Санкції також стосуються туристичних послуг в Криму - зокрема, «європейські круїзні лайнери не можуть заходити в порти на Кримському півострові, за винятком екстрених випадків».
Обмежувальні заходи вводяться на експорт «окремих товарів і технологій кримським компаніям або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному або енергетичному секторах, а також тих, що пов'язані з розвідкою, розробкою або видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів». Технічне сприяння, підкреслюється в документі, як і посередницькі, будівельні або інжинірингові послуги, що стосуються інфраструктури в цих секторах, також не повинні надаватися.
Європейський Союз, нагадали його представники, «як і раніше засуджує незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається відданим повній реалізації своєї політики невизнання».
Цю позицію також підтвердила на брифінгу в Брюсселі 19 червня Майя Коцьянчич, прес-секретар глави європейської дипломатії Федеріки Моґеріні. Вона додала, що виконання прийнятих ЄС заходів покладається на владу країн-членів Євросоюзу.
Як повідомлялося, 22 червня Рада ЄС без обговорення планує продовжити до кінця січня економічні санкції проти Росії.
Дивіться також: Конфлікт на Донбасі – очима американського журналіста