Спеціальні потреби

США ввели санкції проти правління “Росатома”


Президент Росії Володимир Путін (праворуч) слухає гендиректора російської державної компанії атомної енергії "Росатом" Олексія Ліхачова під час їх зустрічі в Кремлі в Москві, Росія, 15 жовтня 2024 р. Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Президент Росії Володимир Путін (праворуч) слухає гендиректора російської державної компанії атомної енергії "Росатом" Олексія Ліхачова під час їх зустрічі в Кремлі в Москві, Росія, 15 жовтня 2024 р. Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Держдепартамент США оголосив санкції проти генерального директора російської державної енергетичної компанії “Росатом” Олексія Ліхачова та членів правління компанії.

Ці санкції доповнюють масштабні обмеження проти російського енергетичного сектору, що фінансує війну Росії проти України.

Держдеп США запроваджує санкції проти майже 80 осіб та організацій. А Мінфін США, як повідомляв Голос Америки, запровадив санкції проти 183 танкерів, багато з яких входить до так званого “тіньового флоту” Росії, та двох великих нафтовидобувних компаній “Газпромнефть” та “Сургутнефтегаз”.

“Сполучені Штати продовжуватимуть використовувати всі наявні у них інструменти, щоб перешкодити підтримці російської військово-промислової бази та обмежити здатність Кремля використовувати міжнародну фінансову систему для отримання прибутку на подальшу війну проти України”, – йдеться у повідомленні Держдепу.

“Ми солідарні з українцями у захисті ними рідної землі від російської агресії”, – додає інституція.

Це вже одинадцятий пакет санкцій щодо Росії, пов’язаних саме з “Росатомом”. Високопосадовці “Росатома” раніше публічно заявили, що підприємства компанії розробляють системи озброєння, в тому числі для використання у війні Росії проти України.

А дочірні підприємства “Росатома” забезпечили російську оборонну промисловість озброєнням, компонентами та передовими технологіями військового призначення для подальшої війни Росії проти України.

США звинувачують посадовців “Росатома” у роботі в сфері ядерної зброї та оборонному секторі Росії, експорті будівництві атомних електростанцій, а також зловмисній діяльності, включаючи окупацію Запорізької атомної електростанції в Україні.

Під ці санкції підпадають і майже 70 дочірніх та пов’язаних із “Росатомом” компаній, зареєстрованих у Сполучених Штатах Америки.

Президент України Володимир Зеленський висловив подяку президенту США Джо Байдену та всьому американському народові за оголошений пакет санкцій. "Двопартійна підтримка Сполучених Штатів справді дуже важлива, і ми це добре відчуваємо", - написав Зеленський у мережі Телеграм.

За його словами, ці заходи суттєво підривають фінансову основу російської воєнної машини, порушуючи ланцюжок постачання у нафтогазовій галузі. Зеленський особливо відзначив “тиск на такі компанії, як “Сургутнафтогаз” – ключовий фінансовий гаманець для самого Путіна”.

“Такі дії посилають чіткий сигнал: злочинці мають платити за свої злочини. Чим менше доходів Росія отримуватиме від нафти й інших енергоресурсів, тим швидше буде відновлено мир”, – вважає президент України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG