Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді готує зниження мит на імпорт американських товарів перед зустріччю цього тижня з президентом США Дональдом Трампом, повідомляє агентство Reuters з посиланням на урядовців. Це може сприяти зростанню американського експорту до Індії та, як сподіваються у Нью-Делі, допоможе уникнути потенційної торговельної війни зі США.
Дводенний візит Моді до США, запланований на 12-13 лютого, відбудеться в час, коли Трамп планує оголосити мита для багатьох країн, включаючи 25% мито на весь імпорт сталі та алюмінію.
Раніше Трамп назвав Індію "дуже великим порушником" у торгівлі та закликав її купувати більше американського безпекового обладнання, щоб рухатися до чесних двосторонніх торговельних відносин.
Індія розглядає можливість зниження мит у понад десятку секторів: від електроніки до медичного та хірургічного обладнання та хімічних речовин, повідомили три урядовця на умовах анонімності.
Торгівельні зв’язки між Індією та США неухильно зростали протягом останнього десятиліття, і Вашингтон усе більше розглядав Нью-Делі як противагу зростаючому регіональному впливу Китаю.
У заяві в понеділок Моді сказав: "Цей візит стане можливістю розвинути успіхи нашої співпраці, досягнуті під час його (Трампа) першого терміну”.
Глава уряду Індії додав, що технології, торгівля, оборона, енергетика та стійкість ланцюга поставок є сферами, у яких партнерство можна посилити та поглибити. У 2023-2024 фінансових роках двостороння торгівля між країнами перевищила 118 мільярдів доларів США, а позитивне сальдо Індії склало 32 мільярди доларів.
Імпорт енергії
Щоб зменшити торговельний дисбаланс зі США, Індія планує запропонувати збільшити імпорт енергоносіїв зі Сполучених Штатів, який оцінюється в понад 11 мільярдів доларів за перші одинадцять місяців 2024 року.
Будучи четвертим у світі імпортером зрідженого природного газу (СПГ), Індія може підштовхнути свої нафтові компанії до закупівлі більшої кількості СПГ у США. Державна GAIL India Ltd GAIL.NS прагне придбати частку в американському заводі СПГ або укласти довгострокові угоди про постачання, заявив голова компанії Сандіп Гупта.
Оборонний імпорт
Під час візиту до США Моді, ймовірно, вестиме переговори про купівлю та спільне виробництво бойових машин і підпише угоду про поставки двигунів для винищувачів.
Між Індією та США тривають тривалі переговори щодо спільного виробництва бойових машин General Dynamics GD.N Stryker.
Офіційні особи індійської державної компанії Hindustan Aeronautics Ltd (HAL) HIAE.NS збираються зустрітися з офіційними особами США та аерокосмічним підрозділом General Electric GE.N найближчими тижнями, щоб завершити переговори по цій угоді.
Незаконна міграція
Очікується, що країни обговорять з адміністрацією США депортацію нелегальних індійських іммігрантів та занепокоєння Індії щодо поводженням з ними.
Мукеш Агі, президент Форуму стратегічного партнерства між США та Індією (USISPF), сказав, що галузь вирішує проблему зловживання візами H-1B, одночасно прагнучи збільшити легальну міграцію, щоб задовольнити брак професійних кадрів у Сполучених Штатах.
Доступ до ринку
Офіційні особи США та представники промисловості, ймовірно, порушуватимуть питання "доступу до ринку та рівних умов гри" для американського бізнесу.
Очікується, що Ілон Маск зустрінеться з Моді, щоб обговорити доставку автомобілів Tesla до Індії та прискорення розподілу супутникового спектру для його проекту Starlink.
Інвестиції індійських компаній та стратегічні зв'язки
Індія, ймовірно, запропонує сприяти інвестиціям індійських компаній у США, підкреслюючи їхні мільярдні інвестиції в сталеливарну, швейну та контактну промисловість.
Індійські чиновники та промислові групи оптимістично налаштовані, що візит Моді посилить стратегічні та економічні зв’язки зі Сполученими Штатами.
Нью-Делі прагне залучити більше інвестицій від американських компаній у виробництво та послуги, включаючи страховий сектор, на тлі ескалації загроз з боку Китаю.
Міні-торговельна угода
Яу очікується, Моді та Трамп обговорять мита на імпорт до США. Індія також відкрита для обговорення можливої міні-торговельної угоди, повідомляють урядовці.
Візит Моді спрямований на те, щоб уникнути "ситуації, схожої на торговельну війну, яка відбувається між Сполученими Штатами та Китаєм", цитує індійського чиновника Reuters.
Трамп уже запровадив додаткові мита в розмірі 10% на імпорт з Китаю, що спонукало Пекін відповісти митами на американські енергоносії.
Акції металургічних індійських компаній впали після новин про плани Трампа запровадити мита на сталь і алюміній. Базові індекси Індії впали на 0,8%, а індекс металів впав на 3%.
Майже п'ята частина індійського експорту машинобудівних товарів, включаючи сталь і алюміній, вартістю близько 25 мільярдів доларів, опиниться під загрозою, якщо Трамп запровадить 25% мита, сказав виданню Reuters представник галузевої організації.
"Ми перебуваємо в режимі очікування та сподіваємося, що проблему можна вирішити мирним шляхом під час візиту прем’єр-міністра Нарендри Моді", — сказав чиновник на умовах анонімності.
Читайте також: