Спеціальні потреби

"Ви не повинні шкодити економіці ЄС" - Макрон відповів на намір Трампа накласти мита на імпорт з ЄС


Еммануель Макрон заявив, що у Франції приватні інвестиції у розвиток штучного інтелекту впродовж наступних років сягнуть 109 мільярдів євро і підкреслив особливі європейські підходи до розвитку ШІ.
Еммануель Макрон заявив, що у Франції приватні інвестиції у розвиток штучного інтелекту впродовж наступних років сягнуть 109 мільярдів євро і підкреслив особливі європейські підходи до розвитку ШІ.

Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що Європа є союзницею Сполучених Штатів Америки й закликав адміністрацію президента Трампа уникати кроків, які, за його словами, можуть негативно позначитися на економіці по обидва боки Атлантичного океану.

Еммануель Макрон 10-11 лютого приймає у Парижі велику міжнародну конференцію на високому рівні, що зосереджуватиметься на питаннях штучного інтелекту, а присутність високопосадовців з інших країн та представників провідних компаній стала нагодою для обговорення ширшого кола питань.

З Франції починає своє перше європейське турне віцепрезидент США Джей Ді Венс, який згодом цього тижня також буде на представницькій Мюнхенській конференції у Німеччині щодо міжнародних відносин і безпеки.

Серед світових проблем, які вимагають першочергових зусиль, Еммануель Макрон назвав війну в Україні та конфлікт на Близькому Сході в умовах загострення конкуренції США з Китаєм, на тлі інновацій в галузі штучного інтелекту і так званих чистих технологій тощо.

“Європа для вас союзниця. Якщо ви хочете більшої залученості Європи до інвестування, безпеки та оборони, якщо ви хочете, щоб Європа розвивалася, що я вважаю відповідає інтересам США, то ви не повинні шкодити європейській економіці, погрожуючи митом”, - сказав Макрон в інтерв’ю американському телеканалу CNN напередодні.

Тим часом у Вашингтоні президент Дональд Трамп 9 лютого заявив про намір накласти 25% мит на увесь імпорт сталі й алюмінію до США і сказав, що згодом будуть подальші подібні кроки. Перед тим президент США анонсував плани щодо розширення мит для Європейського союзу.

Можливості й загрози ШІ

Французькі господарі саміту про штучний інтелект стверджують, що ця зустріч має “відображати збалансований європейський підхід до штучного інтелекту, який поєднує підтримку інновацій, відповідне регулювання і пошанування права, щоб домогтися, аби ці технології розвивалися в інтересах усіх країн, включно з тими, що розвиваються”.

Головними темами зустрічі названо сприяння розвитку штучного інтелекту в якнайширшому колі країн і гарантування безпеки нових технологій.

“Якщо ми хочемо економічного зростання, робочих місць і просування, то нам треба дозволити, щоб новатори робили інновації, будівельники будували, розробники розробляли”, - сказав в інтерв’ю французькій пресі Сем Альтман, керівник провідної американської компанії в галузі штучного інтелекту OpenAI.

Паризький саміт з ШІ є вже третьою спеціальною міжнародною конференцією високого рівня на цю тему після конференцій у Великій Британії та Південній Кореї.

Разом з Францією на цьому саміті з представництвом приблизно 100 країн і понад 500 організацій головує Індія за участю прем’єр-міністра Нарендри Моді.

На подію також прибув прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, очільник уряду Греції, віцепрем'єр-міністр Китаю та інші.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG