Спеціальні потреби

Інцидент із російськими винищувачами обговорять на рівні НАТО


Інцидент в Балтійському морі, коли російські літаки на небезпечній відстані здійснювали маневри над американським есмінцем стане предметом дискусії на найближчому засіданні Ради Росія – НАТО. Нагадаємо, російські винищувачі кілька разів поспіль проносилися впритул із американським есмінцем «Дональдом Куком» цього тижня. На думку військових експертів: бравада, з якою вони здійснювали маневри у порушення міжнародних норм, нічим хорошим не закінчиться. Вона вже викликала напругу між Росією та США, але також може призвести й до серйозніших наслідків, аж до гонки озброєнь.

Епізод гідний часів холодної війни стався цього тижня в Балтійському морі. Російські винищувачі Су-24 пронеслися на вкрай небезпечній відстані поряд з американським есмінцем «Дональдом Куком». Небезпечний маневр бомбардувальники повторили поряд із американським кораблем-міноносцем кілька разів. Су-24 летів так низько, що навіть залишав хвилі на воді.

«Це було абсолютно небезпечно. Не було жодних підстав аж так знижуватися. За таких умов нема шансів для похибку, але є дуже великі шанси для катастрофи», - аналізував вже згодом колишній пілот Корпусу морської піхоти США Стів Ґеньярд.

Американський капітан судна заявив, що дії пілота йому видалися непрофесійними й небезпечними, однак він не вжив жодних заходів, окрім безуспішних спроб поговорити з російським пілотом через радіо зв’язок. Це вже не перший ризикований обліт російських винищувачів над «Дональдом Куком»: у 2014 році подібний інцидент стався в Чорному морі. В Білому Домі вважають: все це викликає серйозне занепокоєння.

«Я вас певно не здивую, якщо скажу, що цей інцидент абсолютно несумісний з професійними нормами для військових, які працюють в безпосередній близькості один від одного в міжнародних водах і в міжнародному повітряному просторі», - заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

І хоча міністр оборони Росії пробував виправдати дії російських винищувачів тим, що американський есмінець, який перебував у міжнародних водах, наблизився до російської військової бази, Державного секретаря США Джона Керрі це не переконало.

«Він вважає такі дії непрофесійними, безпідставно провокативними й справді небезпечними», - прес-секретар Держдепартаменту Джон Кірбі.

Саме тому Держдеп США планує обговорити ситуацію з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Говорити їм справді є про що. Адже вже за кілька днів після цієї історії – російський винищувач Су-27 перехопив американський військовий розвідувальний літак в повітряному просторі над тією ж Балтикою. Іншими словами – напруга між США та Росією продовжує рости. Військові експерти переконують, вона може призвести до чергової гонки озброєнь. Втім, як пише сьогодні «Нью-Йорк Таймс», така гонка по суті вже почалася. Адже США, Росія та Китай ведуть розробку нового покоління компактної й менш руйнівної ядерної зброї. При цьому, вину за початок гонки озброєнь американські політичні кола багато в чому покладають саме на Володимира Путіна, який своїми діями і непоступливістю руйнує баланс сил у світі.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG