Спеціальні потреби

У світі змінюють умови авіабезпеки через події в Україні та Ізраїлі


Уряди багатьох країн світу визначають, які із бойових зон найбільш небезпечні для комерційних польотів.

Ракета випущена зі Сектора Газа потрапляє в будинок неподалік аеропорту Бен-Гуріон у Тель-Авіві. Усі три американських перевізники, що здійснюють рейси до Ізраїлю, у середу сюди не прибули. Після попередження Держдепартаменту США про небезпеку рейси в Тель-Авів заборонили. Утім Ізраїль не бачить причин для хвилювання.

Заступник посла посольства Ізраїлю у США Рувен Азар повідомив: «Ми вважаємо, що це абсолютно невиправдано, тому що Ізраїль захищає об`єкти на своїй території, ми це спростерігаємо в останні 13-14 днів. Хоча Ізраїль перебуває всередині конфлікту, ми в змозі захистити аеропорт Бен-Гуріон».

Заборона літати в Ізраїль пролунала майже через тиждень після збиття пасажирського авіалайнера в Україні. Тоді, незважаючи на продовження військових дій на сході України, заборони польотів над Україною не оголошували.

Якби малазійський літак продовжив курс, він би пролітав над іншими небезпечиними зонами конфліктів в Афганістані, Пакистані, пакистансько-індійському кордоні. Авіаексперти розповідають, що тепер, що в руках бойовиків є ракети дального радіусу дії, і уряди країн розглядають зміну умов заборони пасажирських рейсів.

«Те, що відбулося з малазійським літаком, є чітким сигналом, що ми зараз маємо більшу загрозу, яка існує регіонах, де пристні складі системи озброєнь. Вони можуть використовуватися неналежним чином або некомпетентно. Як, власне, і відбулося в Україні, як уряди держав вважають. Їхнє послання таке: не наближайтесь до цих територій», -розповідає Майкл Бойд, консультант з питань авіаперевезень.

У світі немає однієї організації, яка управляє усіма авіалініями. Хоча деякі міжнародні перевізники підпорядковуються американському авіаційному агенству, - каже експерт з питань авіаперевезнь Дейвід Фускус. «Існує Міжнародна організація цивільної авіації, яка дає вказівки для авіакомпаній та урядів, утім це залежить від кожного уряду окремо казати своїм авіакомпаніям, як діяти».

У США відповідальність за політ може взяти також пілот. Якщо капітан рейсу відчуває небезпеку, він може відмовитись від плану перельоту і спільно з диспетчером знайти інший курс.

Дивіться також: ЄБРР інвестує майже півмільярда в українську ГТС

ЄБРР інвестує 400 мільйонів в українську ГТС
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00
XS
SM
MD
LG