Спеціальні потреби

Росія створила умови для збиття авіалайнера – розвідка США


Представники розвідки Сполучених Штатів Америки заявили у вівторок, що саме Росія створила умови для збиття малайзійського авіалайнера над Сходом України.

Виступаючи у Вашингтоні за умови, що їхні імена не називатимуть, розвідники повідомили, що, за їхніми оцінками, літак збили проросійські сепаратисти зенітно-ракетним комплексом, відомим як «Бук», а на Заході як SA-11.

Вони вважають, що цей літак був збитий помилково.

Даних про пряму причетність до цього Росії наразі немає, заявили вони. Тим часом не відомо, чи були присутні при запуску громадяни Росії або чи екіпаж установки пройшов навчання в Росії.

За словами розвідників, відомо, що російські військові навчають сепаратистів використанню різноманітних озброєнь, зокрема й зенітно-ракетних комплексів, на великій військовій базі біля російського Ростова-на-Дону, але немає достеменних даних, чи навчання стосувалося й застосування установок «Бук».

Неповні дані оголосили, щоб захистити Україну

Фахівці наголосили, що вирішили оприлюднити ці дані через кампанію дезінформації з боку Росії і російських державних засобів інформації, зокрема, про те, нібито за збиття літака може бути відповідальна Україна.

Як заявили американські розвідники, для України було б нереально збити літак, бо українських зенітно-ракетних комплексів не було ніде близько від місця трагедії, підконтрольного сепаратистам. Для цього українським військам довелося б пробитися до цього місця, обстріляти літак і пробитися назад, пояснили фахівці.

Крім того, за таким сценарієм українській стороні довелося б якось організувати масову появу заяв сепаратистів у соціальних мережах про те, що саме вони збили літак. «Такий сценарій не видається реалістичним», – сказав один із представників розвідки.

У понеділок президент США Барак Обама заявляв, що лайнер «Малайзійських авіаліній» із 298 людьми на борту збили над територією, яку контролюють підтримувані Росією сепаратисти. Також, за його словами, Росія і навчає цих сепаратистів, і забезпечує їх військовим обладнанням і озброєннями, включно з засобами протиповітряної оборони.

За Росію береться і Європа

Тим часом у Європі міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу вирішили в вівторок розширити цільові санкції проти Росії. При цьому, за повідомленнями, вперше всерйоз заговорили про можливість обмежити доступ Росії до європейських ринків капіталу і технологій у галузях оборони і енергетики.

А міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Гаммонд заявив, що Лондон хотів би також запровадити санкції, спрямовані на найближчих друзів і союзників президента Росії Володимира Путіна, щоб змусити його припинити втручатися у справи України.

Представники ЄС повернуться до розгляду можливих санкцій у четвер.

Україна доводить вину Росії, Москва скидає вину на Київ

Літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що летів рейсом MH17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав катастрофи 17 липня на сході України. Загинули 298 осіб.

СБУ розпочала кримінальне провадження за статтею «теракт». Крім того, СБУ опублікувала записи розмов проросійських бойовиків, із яких випливає, що літак збили саме їхні люди. СБУ також заявляє, що має й докази, що доставленими для цього з Росії зенітно-ракетними комплексами «Бук» керували російські військові фахівці.

Росія натомість відразу почала робити заяви, що мали на меті скласти вину за загибель літака на Україну, аж до натяків чи й прямих звинувачень, що його збили українські військові.

Міжнародні експерти заявляють, що проросійські сепаратисти на місці катастрофи грубо порушували цілісність речових доказів, які можуть засвідчити справжню причину трагедії. Існують припущення, що метою могло бути знищення прямих доказів збиття літака російською ракетою.

Передрук з "Радіо Свобода"

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG