12 грудня 1949 року об 11:00 Голос Америки вперше зазвучав на увесь світ українською мовою. Це був голос першого очільника служби – Никифора Григоріїва. "В нього була мета в житті, і все, що він робив, було заради її досягнення – це була українська незалежність", – говорить онук Мирослав Григоріїв.
У Маямі цієї осені з’явилася перша галерея українського та східноєвропейського мистецтва. Відкрили її галеристи Юлія і Максим Волошини, які вже не один рік знайомлять американців із роботами сучасних українських художників.
У Лос Анджелесі відбулася найбільша виставка українських творців "I Am U Are". Понад 180 талановитих українців зі сфер дизайну, кераміки та технологій продемонстрували можливості креативної індустрії України.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до штату Колорадо постійно прибувають українські біженці. Однією з основних складнощів для новоприбулих сімей є навчання дітей в американській школі.
У Колорадо вшанували 90-ті роковини Голодомору-геноциду. Цю скорботну дату згадували в реаліях нової боротьби за виживання української нації.
Від нього відмовлялись принаймні тричі в житті. Український підліток-сирота Олексій з початку повномасштабного вторгнення був переселений в Польщу.
“Жовтий князь” - перший літературний твір про Голодомор був написаний Василем Баркою та виданий у 1963 році у США.
Українська діаспора у Вашингтоні вшанувала пам’ять жертв Голодомору 32-33 років. Подія відбулася біля Пам’ятника Голодомору вже ввосьме.
Українська діаспора у різних штатах активно працює над тим, щоб США визнали голодомор в Україні геноцидом проти українського населення. Ми вирішили дізнатись, наскільки відомою є тема Голодомору серед американців, зокрема, серед молоді, і як українська діаспора поширює ці знання у США.
“Відображення геноциду: відповідь XX століття на Голодомор” - таку виставку відкрили в Нью-Джерсі до 90-роковин Голодомору аби показати, як мистецтво допомагало діаспорі поширювати правду про ті події. Деталі - в сюжеті Ірини Соломко.
Фестиваль вдячності пройшов цього тижня у Лос-Анджелесі. Понад півтори тисячі волонтерів роздавали їжу, а місцеві мешканці підписували святкові листівки і створювали невеличкі подарунки для тих, кому пощастило менше цього святкового сезону.
Цьогоріч День подяки у США зустріло чимало переселенців з України, для багатьох них, це свято – незвичне і нове. Аби підтримати людей, які зустрічають свята не в родинному колі, для переселенців організували святкові вечері при церквах та волонтерських центрах.
Більше
Підписка
No media source currently available