Воїн ЗСУ Річард Гомеш Ферейра перейшов з російської на українську мову незадовго до початку повномасштабної війни Росії проти України. Змінити мову спілкування його надихнула дівчина.
«Щоб вижити, українці мусять бути собою. Українці не можуть більше вдавати з себе космополітів у час, коли йдуть збройні перегони та битва на смерть за існування української нації та держави», - про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив Андрій Хливнюк, музикант, лідер гурту «Бумбокс» та доброволець.
«Крізь війну»: кадри звільненої Бучі та Бородянки, масові поховання в Ізюмі, знищений літак «Мрія» – такими кадрами організатори виставки в черговий раз нагадують світу, що війна в Україні триває.
Волонтерський рух Голлівуду. З початком війни у Лос-Анджелесі утворилась організація Stand with Ukraine foundation. Крім протестів та гуманітарних вантажів, організація також займається культурною дипломатією. З активістами зустрічалась Христина Шевченко.
11-річна волонтерка із Сум знайшла цікавий спосіб допомогти ЗСУ. Шанувальниця історій про Гаррі Поттера взялася майструвати і продавати створені власноруч чарівні палички. Одна коштує – 100 грн, 80% від продажу дівчина перераховує на ЗСУ.
До Великодня американці вчилися розписувати українські писанки та ліпити вареники. Пасхальний ярмарок і майстер-клас організували при Українському католицькому соборі у Вашингтоні. Кошти від ярмарку спрямують на потреби українців. Подробиці – в сюжеті Ірини Шинкаренко та Костянтина Голубчика.
До Великодня американці вчилися розписувати українські писанки та ліпити вареники. Пасхальний ярмарок і майстер-клас організували при Українському католицькому соборі у Вашингтоні. Кошти від ярмарку спрямують на потреби українців. Подробиці - в сюжеті Ірини Шинкаренко та Костянтина Голубчика.
У Білому домі панує настрій Великодня. Цього року Білий дім прикрашають метелики і великодні розфарбовані яйця, які фарбували американські діти із різних штатів.
Навіть у час війни, болючих втрат і найскладніших випробувань українці залишаються гостинними й наполегливо пригощають їжею іноземних гостей у своїх тимчасових прихистках.
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
Більше
Підписка
No media source currently available