Україна – не Russia Light. Як у США викладають історію України та Росії та як «деколонізують» вивчення регіону – пояснює професорка політології Університету Тафтса в Массачусетсі та віце-президентка Американської асоціації українських досліджень Оксана Шевель.
США допомагають Україні відстежувати кількість зруйнованих росіянами бібліотек, музеїв та пам’яток. Ці докази можуть знадобитися в судах проти Росії, і завдяки їм є шанс довести, що атаки на українську культуру – ознака геноциду.
Найвідоміші українські колядки у столиці США: родина з Києва, хоча й змушені були втікати від війни, вирішили не припиняти українську традицію колядування і подарували справжнє свято українським родинам у США.
За давніми українськими традиціями - із колядою, молитвою і 12-ма стравами - відзначала Різдво українська громада Лос-Анджелеса. Зібрались у церкві, де волонтери приготували святкову вечерю. За що молилися на службі у Каліфорнії, і що подавали до святкового столу дізнавалася Христина Шевченко.
Унікальну дерев’яну церкву, якій понад 325 років, намагаються зберегти волонтери на Львівщині. Одночасно, ще з 2014 року, вони допомагають Збройним силам України.
Перша власниця премії Греммі українського походження, відома у США піаністка Надія Шпаченко присвятила альбом «Invasion» (вторгнення) війні в Україні. Всі кошти з продажу платівки вона віддає на допомогу Україні.
Своє перше Різдво у Сполучених Штатах відзначили цьогоріч десятки тисяч вимушених переселенців з України, які прибули до Америки після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Більше
Підписка
No media source currently available