Спеціальні потреби

Росія звільнила захоплених в Україні американців Александра Друке та Енді Гейна


Угода відбулась за посередництва Саудівської Аравії. На фото- кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман
Угода відбулась за посередництва Саудівської Аравії. На фото- кронпринц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман

ЛОНДОН, 21 вересня (Reuters) – Росія звільнила громадян США Олександра Друке, 39 років, і Енді Гейна, 27 років, під час обміну полоненими, здійсненому за посередництва Саудівської Аравії, повідомив Reuters представник родини в середу.

Друке та Гейн, обидва родом з американського штату Алабама, потрапили в полон у червні під час бойових дій на сході України, куди вони вирушили підтримати українські війська, які протистояли вторгненню Росії.

Росія в середу звільнила 10 іноземних військовополонених, захоплених в Україні, за посередництва наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана, повідомило Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії.

Вважається, що Друке та Гейн - перші громадяни США, про які є підтверджена інформація, що їх захопили російські війська на сході України, після того, як їх оголосили зниклими безвісти в середині червня.

Тоді наречена Гейна, Джой Блек, сказала Reuters, що чоловіки прагнули підтримати Київ у боротьбі з Росією після того як побачили по телевізору відеорепортажі з України в перші тижні після вторгнення Росії.

У заяві, надісланій агентству Reuters електронною поштою в середу, Діанна Шоу, тітка Друке та представник обох сімей, підтвердила, що Друке та Гейн були серед 10 звільнених у середу.

Офіційних коментарів Росії з приводу звільнення не було.

Друке, який проживає в Таскалуза, штат Алабама, і Гейн з Хартселла, штат Алабама, раніше служили в армії США.

Після того, як їх захопили російські війська, вони перебували під вартою в так званій Донецькій Народній Республіці (ДНР), підтримуваному Росією режимі на сході України. Російське державне телебачення зняло інтерв’ю з парою, в якому вони сказали, що змінили свою думку про війну після того, як їх відправили воювати. Ролики, за словами їхньої сім’ї, явно записували під примусом і в пропагандистських цілях.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG