Спеціальні потреби

Зеленський: Україні "потрібно щонайменше 128 літаків" F-16


Президент України Володимир Зеленський в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні, 9 липня 2024. SAMUEL CORUM / AFP
Президент України Володимир Зеленський в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні, 9 липня 2024. SAMUEL CORUM / AFP

Україна вдячна західним партнерам за нові оголошення про передачу п'яти додаткових стратегічних систем протиповітряної оборони від США та партнерів Patriot і SAMP-T. Але таких засобів ППО потрібно більше, тому що Україна має велику територію, а Росія застосовує та комбінує різні типи ракет і змінює тактику.

Про це, відповідаючи на запитання ведучого телеканалу Fox News Брета Баєра, в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні розповів президент України Володимир Зеленський.

Український президент зауважив, що ЗСУ потребують далекобійної зброї та розширення дозволу бити нею по аеродромах на території РФ, звідки злітають літаки, що запускають керовані авіабомби по українських містах.

Також Україна чекає на західні винищувачі F-16, однак оголошених союзниками кількостей цих літаків може бути недостатньо. "Проблема з F-16 полягає в кількості і датах. Але будьмо чесними... Росія кожного дня використовує проти України 300 літаків. У нас було рішення про 10-20. Навіть якщо буде 50 – це ніщо. Ми захищаємося, ми потребуємо 128. Це флот", – сказав Зеленський.

Торік у Повітряних силах ЗСУ озвучували потребу України у 128 винищувачах, щоб замінити старий авіаційний парк техніки.

На початку липня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила про дозвіл на експорт 24 винищувачів F-16 Україні. Бельгія повідомляла, що передасть Україні 30 літаків F-16 до 2028 року. Нині також Норвегія заявила, що надасть Києву 6 винищувачів F-16.

У березні газета New York Times писала, що Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами.

При цьому за даними Politico, у союзників зараз існує обмежена кількість місць у тренувальних центрах для льотчиків з України. За даними медіа, Київ повідомляє, що має 30 пілотів, які можуть негайно почати навчання у США, але у центрі підготовки в Аризоні можуть прийняти лише 12 українців, Данія припиняє навчання на цих винищувачах. У цих двох країнах проходять підготовку досвідчені українські льотчики. При цьому тренувальний центр у Румунії, де готують пілотів "з нуля" ще не готовий.

В ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки генерал-майор ВПС США у відставці Чарльз Коркоран розповів, що проблема із кількістю місць для підготовки пілотів на F-16 у США існує давно. Він висловив переконання, що хоча українські льотчики досвідчені та компетентні, найбільша проблема в України - "це людський капітал". "У вас просто недостатньо пілотів, недостатньо обслуговуючого персоналу", - сказав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG