Спеціальні потреби

Україна координує збільшення західної допомоги та обговорює гарантії миру та безпеки


Родина на виставці знищеної російської техніки на Михайлівській площі у Києві, Україна, субота, 30 липня 2022 р. (AP Photo/Девід Голдман)
Родина на виставці знищеної російської техніки на Михайлівській площі у Києві, Україна, субота, 30 липня 2022 р. (AP Photo/Девід Голдман)

Україна координує збільшення допомоги США та НАТО, повідомляє посолка України у Вашингтоні Оксана Маркарова.

У своєму Facebook акаунті вона повідомила, що головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів дві телефонні розмови – з верховним головнокомандувачем Обʼєднаних збройних сил НАТО в Європі та командувачем ЗС США в Європі генералом Крістофером Каволі та Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

«Інформуємо, дякуємо США за величезну допомогу, координуємо збільшення співпраці на шляху до Перемоги», – написала посолка Маркарова у своєму повідомленні.

Генерал Залужний також у соціальній мережі Facebook повідомив, що говорив зі своїми західними колегами про оперативну обстановку.

«Зауважив, що ситуація напружена, проте повністю контрольована», – написав Залужний.

За словами Залужного, генерал Каволі та генерал Міллі «надали високу оцінку діям Збройних Сил України та запевнили у незмінній підтримці США щодо подальшого надання військової допомоги Україні».

«Вчергове подякував за підтримку США у боротьбі українського народу за незалежність», – написав Залужний.

Раніше у своєму вечірньому зверненні у мережі Facebook президент України Володимир Зеленський заявив, що «стабілізаційні заходи завершено в районах загальною площею понад 4 тисячі квадратних кілометрів», і ще приблизно на такій же площі звільненої території «стабілізація триває».

За його словами, українські Збройні сили «виявляють залишки окупаційних військ, диверсійних груп, затримують колаборантів, повертають повну безпеку».

За словами Зеленського, має результат «у роботі над гарантіями безпеки для нашої держави», який готував його офіс у співпраці з міжнародною групою експертів разом з Генеральним секретарем НАТО.

«Сьогодні був презентований пакет рекомендацій міжнародної групи під керівництвом Андрія Єрмака і Андерса Фога Расмуссена – саме такі рекомендації мають увійти в основу майбутньої системи безпекових договорів, які дадуть українцям спокій і зможуть гарантувати недопущення будь-якої війни проти України», – наголосив Зеленський.

За його словами, Україна з партнерами з десятків держав вже склала потужну антивоєнну коаліцію, а тепер «іде робота над тим, щоб найпотужніші держави, які нам уже допомагають, стали й коаліцією миру, який триватиме постійно».

У вівторок, 13 вересня, у Києві презентували рекомендації щодо безпекових гарантій для України. За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод.

При цьому вони будуть об’єднані в один документ про стратегічне партнерство під назвою «Київський безпековий договір».

«Ми очікуємо, що Київський договір об'єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також із країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи", – розповів Єрмак.

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен зазначив, що одним з найкращих способів гарантувати безпеку Україні, це – забезпечити «значну військову силу України», щоб вона могла протистояти будь-якому нападу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG